Pšenica 2013/2014

pozdrav. posejao sam 0,5 hektara psenice nisam bacao nikakvo djubre nikla je i sad planiram da bacim nesto. jel bolje sad da bacim ili na prolece?

- - - - - - - - - - njiva je ove godine razorana posle nekih 20-25 godina.
 
bauljar u akciji
lst6.jpg
o7fc.jpg
 
to sam se i ja pitao kad sam izašao na njivu, vidim usput jednom komšiji fali jedno 2 metra uvratine, kad sam video ovo komšijino i moje ostao sam zabezeknut....
 
Auuu to nevalja nista druze Bojceticu:udri:... ako ima leka to treba preventivno da se isprska...umeto da bude zajebano....izvinjavam se za rec zajebano...
 
prskano danas, videćemo rezultate uskoro, ljudi presijavaju takve površine, ne znam jel kasno za presijavanje....
 
Gledaj u mom kraju vise je brdski ljudi su sejali zito i pocetkom decembrai bude uspesno...e sad kako ce kod tebe biti...
 
sačekaću do vikenda, ako se ne oporavlja teška drljača i presejavanje pa šta mu Bog da
 
Obilazio sam svu moju psenicu pre nekoliko dana i nema znakova da ima tog Bauljara.... Sutra cu ponovo da idem da vidim....
 
Pa trebalo bi da se zaradi 300-400e po hektaru, ali ove godine je zarada bila po 200e na hektar, barem meni, za ostale ne znam...
 
Luda godina bila sto posto , neki insekti su poludjeli , ovde malo malo pa neka najezda , bile bubamare , smrdljivi martini , .. sad kažu ljudi poludjele gliste , kod nekih komšija puna dvorišta , nemoš proć od njih krenule u kuću , opet drugi kaži kad oru da izbacuju milione glista ,...
scary-spider-smiley-emoticon.gif
scary-spider-smiley-emoticon.gif
scary-spider-smiley-emoticon.gif
 
Glista kao nikad do sad... I kod emne puno dvoriste bilo.. Ali kazu da nisu stetne po nista....
 
Nazad
Vrh