Pšenica 2013/2014

Ja danas skinuo 4ha žita.
2ha apach-a i 2ha simonide i katastrofa.
Apach je bio plavljen 5 dana pod vodom i prinos po ha je oko 3400kg sa hektolitrom od 72 :-(
A simonida 4t i hektolitar 76.
Užas kada sve saberem i ako ode po 17,50 dinara jedva da sam na nuli. :-(
 
Zavrsena zetva veceras.
KWS Ferija
img201407061443541.jpg

img201407061741121.jpg

LG Alinea
img201407061240081.jpg
 
I netreba bojkotovati ništa iz jednog prostog razloga,jer ista banda vrši otkup svega,tako da...:ppozdrav:
 
Robi ti koji su bojkotovali setvu smanjili su povrsine za bar 50%,ali djabe kad su drugi povecali.Kod nas ima ljudi koji ga do sad nisu sejali a ove sezone posejali solidne povrsine.
Ja jesam pricao i po tv-u i ovde da se ne seje i smanjio sam ga znacajno.Imam samo 10ha posejano.

Izvinjavam se za:off_topic:
 
Spasoje , ovd eniko ni neće da kombajniše plavljenu pšenicu , kažu da se sam kombajn sjebe , ležaji i tako to . Šteta što nisam danas slikao jednu pšenicu da vas pitam kolko će biti rod . Izgleda odlično , ni klas nije lego , brat bratu 5-7t/ha , sve izgleda normalno , ali bila 2 dana pod vodom i niko neće da ju skida pa ni gazda . Tu kombajn kad udje lako zaluta od prašine i pijeska.
 
Ja sam danas skinuo Simonidu 3345kg/ha tacno toliko. Ja sam prezadovoljan.
Neznam za ovu godinu da li nastaviti sa Simonidom ili NS 40s vidi da kako iznoste podatke o prinosu da je slicano.
 
Zvezdana reprodukcija,solidno zrno,za sada se nekako drzi,pocinju da se suse gornja zrna na klasu,prinos ce biti pitanje

PKB Ratarica semenska,izuzetno zrno,za sada obecava

PKB Lepoklasa semenska(nema je mnogo)imao sam problema sa fuzarijozom,zasticena,drzi se

Zvezdana semenska druga lokacija,odlicna

Pobeda reprodukcija,solidno se drzi,takodje zrna na klasu pri vrhu prave problem,nije trebala zastita,dobila je dva puta djubrivo sa zakasnjenjem,ne ocekujem neki prinos

Pobeda reprodukcija druga lokacija,predusev kukuruz,sekator nije pomogao,uvek problemi na ovoj njivi,zrno jako dobro kao i trava,ocekujem katastrofalan prinos,muke za kombajn.

Rapsodija semenska,odlicno i krupno zrno,obecava dobar prinos

PKB Arena semenska,odlicna,zrna jako mnogo,takodje obecava

PKB Talas reprodukcija,takodje jaki klasovi,obecava mnogo

Sta bi sa toliko nahvaljenim PKB hibridima? Lel ovrseno?
 
MOMO@ Grehota se tako odnositi prema hlebu.Lezajeva ce biti i kombajna ,a bojim se ako tako nastavima da se bahato odnosimo ,da ce na sve cesce pogadjati ovakve kataklizme.
Kad se samo setim kako je pre bilo kad se ovrsi psenica. Sve se postovalo, od kombajnera ,do zadnjeg zrna .Zar ispod kruske ili bandere da ostane vlati a da domacin ne iskosi rucnom kosom i to nabaci na špsenicu da ja to pokupim.Nema sanse .
 
Tako i treba , al više nema ničeg dobrog . Kako su fala bogu njive nepravilne uglavnom ovde , ja posijem špiceve ječma jesenas na par mjesta čisto da vidim gdje može da uspije gdje nemože , a i da ispravim njivu za kukuruz .Kad je došo prijatelj da vrše kaže u jedan špic neće ni ići jer vidi sa kombajna da nema ništa a mala parcela , pa mi izvodi računicu kolko vrijedi 50-100kg ječma itd , nema računa prolaziti . Poslušo sam ga samo što nezna da je najvjerovatnije izgubio mušteriju od 50ha najesen.
 
Nemože pšenicu koja je poplavljena u klasu kiša oprati , zbog strukture klasa uvjek pijesak ostaje u klasu , i to nemože za hljeb zasigurno , ustvari problem što ova tura naroda nije zapamtila šta je glad a stare se više i nepita a i nema ih mnogo.
 
Danas smo poceli i mi kod nas zetvu i nismo uspeli zavrsiti! Kisa je sve prekinula. Pokisli smo ko pacovi dok smo pokrili prikolicu i vezivali ceradu. Provala oblaka ali bitno da je bila bez grada i da smo imali sta da oblacimo suvo.
Psenica Apache i nisam zadovoljan rodom. Seme iz zadruge. Prosle god. 4100 kg/kj sa manje azota i oko 175 kg semena /kj. Cini mi se da sam mogao sejati sa nesto vise kg, kao da je i retka bila. Jesenas oko 155kg semena/kj 100 kg Map-a, u Februaru 150 kg/kj Ureje + 150 kg/kj San-a, prskano sa Metmarkom i uradjena zastita Presingom. Sto se tice druge zastite od danas do sutra sam se dvoumio, videlo se da na nekim mestima rdja napada zastavicar ali sve sam mislio da nije strasno. Sad tacno se ona mesta vide kako se klas crni a tu skoro da nema roda. Po mojoj proceni to je samo nekih 10 do 15% povrsine. Sve u svemu posto jos nismo zavrsili ne znam tacan rod ali je tu oko 3400 kg/kj!

2014-06-30-142907.jpg


2014-06-30-142720.jpg

Juce sam zavrsio ovu parcelu i plus jednu bastu i kraj za ovu godinu sto se psenice tice! Tako da prosecan rod po kj od ukupno pet kj je 3370 kg/kj.
Na jessen jos manje psenice sto bi bilo oko 3% od ukupne povrsine.
 
Danas završena žetva ,kod mene sve bio apač za ovu godinu odličan na dve parcele oko 4t kj na jednoj oko 3,5t vl 12% h78.Što sam malo radio uslužno oko 2t i manje.
Ovo je snimak od pre nekoliko dana parcele gde je bilo malo preko 4t po kj.Ovo sam se zeznuo pa nisam mogao do kraja(bunker oko 3,5m3)[video=youtube_share;AoP5EfS1Mf4]http://youtu.be/AoP5EfS1Mf4[/video][video]https://i.ytimg.com/vi/AoP5EfS1Mf4/hqdefault.jpg?1404685331513[/video]
 
svim kukavcima je najbolje rodilo a to znaju i vrabci....ovde su ljudi vise prokleti nego sto su zavidni jedni drugima :sjasi:ljudi kad se osile po mehanizaciji i ostalom onda bih jos vise i samo kukanje
 
Ja danas skinuo Simonidu, manje od 2t po hektaru, generalno u nasem ataru ko je imao preko 2t ove godine on je rekorder. Drugar na 80a imao 10 dzakova. A psenica izgledala ekstra u njivi dok kombajn nije poceo da radi.
 
Nazad
Vrh