Pšenica 2013/2014

Smej se ti tako zadovoljno trenutnom cenom. Imao sam zveztanu blizu 3 t/kj i tvrdim da ta trava u moju njivu nece uci. Sto se vas tice daj boze da vam rodi i po 10 t/kj i cena vam bila dinar po kilogramu.
To sto ti umisljas da se smejem i da sam zadovoljan cenom (i meni je prosecan prinos 33 metra po kj, a sve moram odmah prodati), to je tvoj problem, nego prosto ne mogu da poverujem da neko misli da cenu diktira to sta ko pise i prica o prinosima. Eto zas razliku od tebe koji nam zelis takvo nesto, ja nam svima zelim da sledece godine imamo i bolje prinose i bolju cenu.
 
Lepe slike,lepi prinosi,nema sta,mnogi skidaju psenicu sasvim druge sorte nego sto su ovde pisali u setvi.Ima i toga,moze lako Simonida da postane Ingenio,Andino,duga je zima,cuda se desavaju,neke sorte preko noci postaju brkate.
 
Kod nas jako sareni rezultati mada odlicni proseci za sad, ali tek je pocetak vrsidbe...proseci od 30 do 40m po kj, za sad moj Nikol dao oko 45m/kj, bez odbitaka, oko 150kg su odbici po kj, los je hl inace, 78 tek...cekam Ingenio koliko ce dati...izgledala su retko zita, ali puni prikoloce...zaorano 120kg MAPa po kj (negde nista nije zaorano, radjena analiza) prihrana 250 Kg SANa po kj, zastita Duet...koliko sam cuo jedan covek je imao oi preko 50m po kj, a moj komsija kojo nije radio zastitu uopste 4.5m/kj, sve mu izgorelo :( Jaaako sareni prinosi kod nas, bukvalno njiva do njive, priblizna agrotehnika a razliciti prinosi...bice da je ulogu dosta igralo vreme primene iste...
 
Ih 4500kg/kj za ovu godinu je savrseno dobro! Malo mi nije jasno kako odbici 150kg/kj a imas hektolitar u SRBS kvalitetu? Zar je lom bio 5-6%?
 
Neki forumasi su prognozirali 4t/kj... ja reko 3 ako bude bice super... rodilo tacno 2795kg/kj... Simonida je upitanju...:ppozdrav:
img20140530141957.jpg
Ako je ovo slika Simonide ,otkad je Simonida "brkulja" ?
 
Ok, a sad da probam da objasnim kako je Simonida postala brkulja... Stric ima tacno naspram mene 2kj, on je sejao Ingenia, kad smo zavrsili pustili smo i kod njega i kod mene uzglavnicu, 1-2 masine, moguce da vam se zato cini da je brkata, probaj da zumiras sliku i vidi se da dalje nije brkata... Voleo bi i ja da nije bila Simonida, ali sta da se radi... :ppozdrav:
 
Ih 4500kg/kj za ovu godinu je savrseno dobro! Malo mi nije jasno kako odbici 150kg/kj a imas hektolitar u SRBS kvalitetu? Zar je lom bio 5-6%?

Ja sam prezadovoljan naravno! Nisam napisao da mi je vlaga bilo malko manje od 15, prosek oko 14,50 a primese preko 4, zbog toga su veci odbici....inace sam predao na oba nasa silosa, tj otkupljivaca, priblizno isto su mi skinuli,bas oko tih 150kg po kj, kasnije sam cuo da im je to prosek gore dole... reko da vidim
razliku...ali svi se oni dog naravno...
 
@Calic68
Ja sam koristio Cerone na psenici sorte"Rapsodija" pošto sam video da je dosta bujna i bojao sam se poleganja.Odlicno je odradio posao,nigde nije bilo pologa a kako se odrazio na prinos nisam uvrdio iako samo ostavio jedan mali deo koji nije tretiran ali zbog brzine vrsidbe nisam imao mogucnosti da utvrdim uticaj na prinos.
 
To sto ti umisljas da se smejem i da sam zadovoljan cenom (i meni je prosecan prinos 33 metra po kj, a sve moram odmah prodati), to je tvoj problem, nego prosto ne mogu da poverujem da neko misli da cenu diktira to sta ko pise i prica o prinosima. Eto zas razliku od tebe koji nam zelis takvo nesto, ja nam svima zelim da sledece godine imamo i bolje prinose i bolju cenu.
Razum ja tebe. Na ovom forumu su uglavnom svi rekorderi u proizvodnji pšenice. Svi govore o dobrom rodu od 40 i preko 40 meteri/kj marketing je čudo. Skoro i nema ili ih i nema onih sa ispod 20 meteri, tako da dolazim do zaključka da je cena od 17 din/kg sasvim realna u odnosu na prošlu godinu.
 
IMAG0820.jpgIMAG0821.jpgIMAG0822.jpgIMAG0824.jpg
Danas uradili najlosiju parcelu Zvezdane,losa priprema,posejano losim IMT rasipacem,dobila 100kg mesavine i cca 125kg azotnog djubriva,ima retke i polegle...tu je optimalno 2t na tom jutru. Cale je odvukao u silos.

- - - - - - - - - -

I zastita relativno kasno uradjena(jedan delic cca 1/3kj je dobila sto je meni ostalo bampera,a cela je zasticena u klasanju Amisterom i tad je bilo tragova rdje po felnama). Ali je i dalje kao sorta po meni odlicna.
 
  • Like
Reagovanja: PKB
NS40,5700 kg na 92 ara,vlaga 11,hl 70,MAP 120 kg po lancu i uree 150kg po lancu,prva zastita Fluoco i metmark, druga duet ultra,bilo je poleganja 40%.
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Razum ja tebe. Na ovom forumu su uglavnom svi rekorderi u proizvodnji pšenice. Svi govore o dobrom rodu od 40 i preko 40 meteri/kj marketing je čudo. Skoro i nema ili ih i nema onih sa ispod 20 meteri, tako da dolazim do zaključka da je cena od 17 din/kg sasvim realna u odnosu na prošlu godinu.
druze nema ovde nikakvog marketinga nego imas ljudi kojima je rodilo i onih kojima nije rodilo ni blizu proseka....meni odgovara cena od 17din ako bude vise jos bolje,a dobro zna svako da se na psenici nikadd nije moglo uloziti puno para....tako da iz mog zakljucka po ceni od 17din minimalan rod treba biti 30meteri po jutru i moze se minimalno zaraditi 25000din i to ko placa kombajn a ako hoce nek proracuna
 
Nazad
Vrh