Pšenica 2013/2014

Sta njih boli kur## koliko meni rodi,ni ja ne pitam kolika je proizvodna cena traktora,hemije,djubriva...gledam jel mi odgovara ili ne.
 
Ovo je Apach jedina njiva na kojoj mi je polegao, ali i bilo je 39 po jutru :)

104242818127219387519107.jpg

105004988127218054185902.jpg
 
Ipak i apač bez zaštite ne može da rodi više od 25 meteri po jutru.
Ovo potvrđujem iz ličnog iskustva.Naime sejao sam isto seme (apač tavanac)sebi i zetu,otprilike ista agrotehnika sem prskanja.Ja dva puta u pravo vreme on nijednom.Pšenica izgledala kao da uopšte nije bolovala i iz kombajna slično izgleda.Ja ovršio jednu svoju parcelu,neprecizne površine oko 6kj prinos 23 000kg,juče uradio njegovu 5kj 9200kg.Naizgled odlična pšenica,u prvom krugu stao da proverim da negde ne rasipa,ali ne curi.Nisam iskusni kombajner ali ne slažem se sa ovima što prinos u 100kg gađaju sa slike,sad sam radio jednu parcelu neznam sortu ,ali klas i gustina strava prva itrćina varijator,da je apač bilo bi 7t ,a ono malo više od 3,5t kaže vaga.
 
Sta njih boli kur## koliko meni rodi,ni ja ne pitam kolika je proizvodna cena traktora,hemije,djubriva...gledam jel mi odgovara ili ne.
Cenu traktora,hemije, djubriva odredjuju ONI. Cenu psenice opet odredjuju ONI. E sad ako je psenica tako dobrog roda kako se prica cena nece biti, recimo 23 din vec 15-16 din/kg (ne daj boze)
 
Nisam neki jak i iskusan proizvodjač pšenice , ali poslije nekoliko godina eksperimentisanja sa raznim agrotehnikama , sijačicama, sortama , vrstama zemljišta , gustinama sjetve , jedino što sam zaključio i što bih izdvojio kao najjaču stavku je APAČ . Kad se sve sabere i oduzme to je nešto što ne izdaje , a što se kvaliteta tiče , i to je pretjerano , često podbace i neke čuvene hljebne sorte , a vozimo zadnjih par godina u mali seoski mlin apač i pogača bude odlična ništa joj ne fali.
 
Kameni hajde napisi da nisi imao 4,4 tone po jutru nego po hektaru, mozda dobijemo cenu preko 20 dinara za kg. Ucini to za nas :ppozdrav:.
Smej se ti tako zadovoljno trenutnom cenom. Imao sam zveztanu blizu 3 t/kj i tvrdim da ta trava u moju njivu nece uci. Sto se vas tice daj boze da vam rodi i po 10 t/kj i cena vam bila dinar po kilogramu.
 
Poslednja izmena:
Na putu Ruma-Sabac, odmah pored nadvoznjaka sam video ogled psenice vise semenskih kuca. Da li je taj ogled skinut i da li se znaju rezultati?

Tamo je bilo okupljanje pre 2-3 nedelje, mislim da nije uradjena zetva cele povrsine, nesto je pocelo da se radi, ali jos nije sve zavrseno....
 
rasa02 onda sam ja ziveo u zabludi godinu dana... Prosle godine ostavio moje seme, ove godine predao sve... Simonidu menja Ingenio, ako budemo sejali...
 
Nazad
Vrh