Pšenica 2013/2014

Prekjuce ,pre one kise ,sam kombajnirao drugaru ns40 ,danas je tek predao ,prinos oko 3t/kj ,al zato hl meni zacudjujucih 70,5 ..
 
Ove godine imali Simonidu (kućnu i kupovnu), Zvezdanu, Renesansu, Ilico, Farineli, Feriju, Soleho i Ingenio. Ostaju samo Soleho i Ingenio za sledeću godinu, mada su Farineli i Ferija bili blizu.
 
Da li Ingenio ima prirodno smežurano zrno ili je to bio slučaj kod mene? Napomenuo bih da su rađene tri zaštite (Falcon, Amistar extra i Duett ultra) i da je do kraja bio apsolutno bez bolesti ali zrno nije jedro kao što je kod Simonide.
 
Danas vrsen Apac, drugu sortu ni nemam, vlaga 13%, hektolitar 79.5, primese 2.5, 4400kg/kj. Sutra ako nebude kise sledi nastavak, inace i pored dobrih prinosa pala odluka da najesen nesejem psenicu.
 
Bojke mislio sam na naš teren,mislim da sam i napisao da mu je ovo druga i poslednja šansa ali sam se ipak predomislio_Ostaće usamnjen na nekoj parceli.
 
Popodne kosili , Balaton i Apač.Na Balaton se providi zemlja ali daje više od 3,5 t kj .


Dali ti znas Kiraj da ako se zemlja vidi rod je daleko ispod 3000 kg/kj?:sta::osmeh: Pazi sta pises da ne bi i tebe proglasili lazovom, jer ovde na ovom forumu ima iskusnih kombajnera koji znaju da procene rod do bola!!!:sjasi::ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Mi smo danas skidali Apache nastavili ono sto smo poceli imamo jos sutra 2kj svoga i komsiji usput skinit jutro kad to zavrsim :)
Evo jedna od danas :) U akciji smo Deda i Ja :D
PS. Završetak žetve će biti ko i uvijek uz tamburaše ;)
2z7oria.jpg
 
Prekjuce ,pre one kise ,sam kombajnirao drugaru ns40 ,danas je tek predao ,prinos oko 3t/kj ,al zato hl meni zacudjujucih 70,5 ..

Danas kad sam komšiji vozio pšenicu , prilikom merenja vlage i hl primetih da jedna od one dve pregdadice gde čistač poravna nije bila skroz puna ( neznam dali slučajno ili namerno), izmerilo je vlagu 15.5 % i HL 72,1 ponovljeno je merenje na moj zahtev , vlaga je ostala ista ali HL je bio 75,6 , standart za HL je 76 tako da 3,5 % odbitka nije malo .
 
Da ste merili jos jednom mozda bi hl presao 76. Ne znam na koji princip funkcionise merenje hektolitra. Samo da nije izmeri masu u sudu i posto ima unetu zapreminu posude izracuna na osnovu ta dva podatka?:sta:
 
Skinuta najzad i Zvezdana tavanuša. Prinos u proseku oko 2700kg/kj. Ko ga bude sejao dogodine neka napiše svoja iskustva i sa srećom mu bilo.
 
  • Like
Reagovanja: aca
Pošto sam prozvan evo ja se javno izvinjavam na svom neznanju pošto mi je ovo tek 20-a sezona vršidbe iza leđa tako da sa iskustvom u vršidbi loše stojim ali i dalje stojim iza one izjave i koliko vidim na ovoj slici (slika hoće da vara) za prinos od 3,5t i više mislim da treba da je gušća pšenica, još jednom se izvinjavam na svom neznanju i neiskustvu a vama kolegama čestitam na prinosima.Toliko od saleta ratara.
 
Nazad
Vrh