Pšenica 2013/2014

Varaš se,sejao sam ga dok je izašao,kažu nema slame,a ja sa Claas markant 65icom balirao 220-240bala po kj,odlično je,dok se neproba bolje

aaaaaa,tebi smeta slama.........bojis se da ti se 65-ica neraspadne.......
tebi smeta slama kod indijanca a meni smeta sto pretezno neuspem 1h da spakujem u zmajevku 8t.....
 
...sa sve analizom na proteine,gluten i male noplize

meni sto je trenutno bitno je prva stavka analize i nosi oznaku KG,to je prvo sto pogledam kad traktorista donese odvagu......ostalo(neracunajuci HT koji se krece za indijanca od 77 do 80) me nezanima...............

- - - - - - - - - -

posle podne skidali Andina, vlaga 14,8 ... i nije neka kisa :osmeh:

kad si krenuo,ja sam se dvoumio iso i gledao i odustao......sutra.....ako si gotov ja vi se @NA,treba te nesto........:osmeh:
 
i mi smo se dvoumili, al nista dok ne probas i u probi navrsis 3 prikolice :osmeh: ... NA-ju treba prevoz, kaze da mu nece moci sav Andino stati u prikoljic-e :haha:
 
Juče i kod mene napokon pao prvi otkos sorta Simonida dve prihrane krajem feb.urea 65kg/kj i krajem marta AN 60kg/kj dva puta tretirano prvi tretman oko 2-3 aprila Cebit+Sekator drugi tretman Zamira 02.05 oba puta prihrana sa Eko busterom mereno 3150 kg/kj Hektolitar 79,4 vlaga 14,6% . Možda sam mogao da sačekam još dan-dva (zbog vlage) , ali ovo je već moglo da se skida još pre nedelju dana samo kombajn i kiša me malo zaje... sve u svemu zadovoljan zasad , danas nastavljamo ako bog da !!!
 
28062014687.jpg

28062014686.jpg


- - - - - - - - - -

28062014687.jpg

28062014686.jpg

u njih dve falilo malo do 24000 kg
 
Danas krenuli polako.
Uradjen Graindor tacno 1 kj.Prinos 3859kg. hl 79.9,vlaga 12.6,Iduce godine opet se seje
Sutra nastavak.NS sorte - Dragana i Renesansa, pa ce se uporediti
 
@Mil
Na koje sorte ces ici na jesen? Meni se Graindor svidja i iz price sa cenjem clanom Zeljkom iz Conopolje razmisljam da sejem upravu tu sortu. Inace ne bih ni sejao psenicu, ali kako je kukuruz 3 godine za redom, soja bas i ne uspeva na toj njivi, a repu necu vise sejati, preostaje mi samo psenica kao mogucnost.
 
Nazad
Vrh