Pšenica 2013/2014

Jecam je nezamenljiv u ishrani svinja nikakav apac ni drugi indijanci ne mogu ni do clanka a 15% proteina je malo previse ,uslikajte mi neki nalog gde je to mereno .Sve preko 10% je previse.Pozzz.
 
fotografija09941.jpg

Evo po 100-i put rezultati analize psenice Apac.


Na cedulji ispod VL upisani su proteini.
 
Овршили сву пшеницу, 20кј и принос је ту негде око 2500 кг/кј, стим да сам на 7 јутара имао принос 3100кг и то рапсодије која није била болесна ове године, све остало ми је било оболело од рђе. Иначе приноси у Чалми су ту негде око 2500кг/кј и мањи. Иначе влага је била ту око 12% док је хектолитар био добар око 83 у просеку. Ето да ме је отац послушао и да је на време прскао пшеницу вероватно би род био ту преко 3,5 тона просек, лом 3,5%. Све у свему лоша жетва по нас чалманце.....
 
Dragane nisam ja sumnjao u tvoje reci nego uporedjujem sa ovim ovde hl nikad za apac nije bio tako visok merio sam dosta uzoraka,i to prenosim.Pozdrav
 
Ovo su rezultati radjeni prosle godine.
Ove god jos uvek nisam predavao u taj mlin pa nemam rezultate.
 
Mićo nerazumem kakve sad veze ima voda iz 2010 sa ovom godinom, ako nisi razumeo šta sam rekao ok, kad je žito retko tu nemožeš očekivati neki rod a jedan od znakova da je žito retko je kad vidiš zemlju ispred kombaja dok vršeš a nedaj bože i kosu kako seče.

Ma znam, nego nisam mogao a da ne pitam.... A odgovor na moje pitanje bi glasilo: Ako nisi pon'o čizme u kombajn ima da se ublatnjaviš ko svinjče! Izgleda smešno ali te godine smo stvarno vršili pšenicu u čizmama...
 
Znam Mićo kako je bilo, išao sam kumu da pomažem, imao jednu parcelu kritičnu gde je kombajn sa gusenicama morao da vrše, sačuvaj bože kako je parcela izgledala posle vršidbe.
 
Mislim da nije bio Slavkov, pre će biti da je Denkov što drži Internacional pekaru tojest njegov majstor Atila koji mu održava kombaje (bar je tad tako bilo a što reče Far 3580), inače poznajem Slavka.

Matiću valjda mu je svanulo kad je došao u Bačku.:haha:

Derane ko bude 35 ima da častiš, mada nakupiću ja usput u bunker ako zafali da popravim prosek.:osmeh:
 
Mislim da nije bio Slavkov, pre će biti da je Denkov što drži Internacional pekaru tojest njegov majstor Atila koji mu održava kombaje (bar je tad tako bilo a što reče Far 3580), inače poznajem Slavka.

Matiću valjda mu je svanulo kad je došao u Bačku.:haha:
Zar pekara nije Evropa :sta: , i zar kombajne ne održava Zolika :sta:
Slavko je Fara kupio od njih,sa gusenicama,ali Zolika i Denko,koliko ja znam nisu radili sa njim sa gusenicama,nego Slavko te godine,mislim 2010,ali Kris80 možda bolje zna,objasniće dok stigne od Vase :ppozdrav:
 
Jeste Zolika, mani me, Kum je isto od Denka i Zolike kupio 3580, a moguće da je i Slavko tad kupio guseničara, znam da sam šofera što je tad vozio viđao kod Zolike
 
Nazad
Vrh