Pšenica 2013/2014

Danas bi zavrsio da nije kisa pala,Rapsodija se kretala od 2700-3800kg/kj,hektolitar pre kisa 83-84,sad oko 80....Ingenio ima skoro isti prinos sada posle kisa,posto je hektolitar dobro pao,na 77-78,da nije sprala imao bi bolji rod.

Radjena je i psenica gde je tretirano sa Retengom i Operom,posle kisa zrno je i dalje lepo,crveno,slama zuta,al nazalost nisam merio razliku naspram netretiranog,po kolicini kojom curi u bunker bi rekao da je bolje....jbg bila jurnjava,al mislim da je dobra prica.
 
Mićo nerazumem kakve sad veze ima voda iz 2010 sa ovom godinom, ako nisi razumeo šta sam rekao ok, kad je žito retko tu nemožeš očekivati neki rod a jedan od znakova da je žito retko je kad vidiš zemlju ispred kombaja dok vršeš a nedaj bože i kosu kako seče.

- - - - - - - - - -

Eeee derane svasta se od tebe moze nauciti,znaci prvih par krugova u kombajn i jednu pod jezik. :osmeh:

Odprilike.:osmeh:
 
Bice jako lose sa psenicom ove godine,danasnja kisa otezava vec lose stanje.Zapazio sam po neko zrno pocelo da pusta klicu na klasu.Vlaga a bice je jos kako prognoziraju.Jako lose.
 
Bice jako lose za reprodukciju.

- - - - - - - - - -

Pocinjem da se plasim,trebao sam tokom ove nedelje krenuti da skidam NS40 i PKB Arenu ali kisa u najavi moze gadno da zagorca zivot.
 
Izvinjavam se sto se mesam ali post verovatno nisi dobro procitao.Mindjusar je pisao prinos po kj a ne po ha.
izvini za
Tako je.Mindjusar moja greska mislio sam po hektaru kod nas se ne meri na lanac ili jutro vec na ar i hektar.Pa nako na prvi pogled na hektar 4 tone i malo jace za vase uslove to je slabo mada je i godina takva nikakva.Kod nas u kraju jedino apac obelio obraz ostalo suplje.A za poleganje tacno je da Apac tesko leze nije da je nemoguce ali se jako dobro drzi.Ako kod mene nije bio zalepljen za zemlju onda nigde nece.Ja sa rusom nisam mogao zaorati farmersko pilece djubre evo i ove godine u vrsi stoji odozgor dosta toga.Ima da se ore......Apac je lep prinos dao zadovoljan sam iskreno bio sam se uplasio kako je krenulo sa njive na njivu ljudi kukaju reko nema ni kod mene puno razloke.Imalo je krivljenja i Apaca ali nije legao da se nije mogao podici
 
Danas stigli rezultati ,u nedelju sam kosio Andino domaca dorada,sa 8kj (ne vise)dobio JUS 2938135kg sto izadje 3672,668kg hektolitar 79.31 necistoca 4 zbog loma , ja sam zadovoljan za prvi dan, sutra se nastavlja zetva:osmeh: nazalost moram prodati, a cena je::lose::::jako_besan::
 
Kod nas u ataru miševi haos napravili. Kako ljudi pričaju po selu, prinosi su katastrofalni. Mi smo počeli u nedelju sa vršidbom, juče nas kiša isterala, sutra nastavljamo. Za sad prinosi dosta dobri, imajući u vidu kakva je godina bila.
 
Jel zna neko koliko proteina ima Apac ?? Treba da ga vrsem za neki dan sve ide za hranu za svinje, pa me interesuje informativno ako ne vidim bitnu razliku kod prirasta svinja da na jesen posejem vise njega a malo manje jecma.
 
Jel zna neko koliko proteina ima Apac ?? Treba da ga vrsem za neki dan sve ide za hranu za svinje, pa me interesuje informativno ako ne vidim bitnu razliku kod prirasta svinja da na jesen posejem vise njega a malo manje jecma.
Zavisi od samog useva kakav je.Moze i do 15% da ide a moze i mnogo nize da bude.
 
Nazad
Vrh