Pšenica 2013/2014

U nedelju sam i ja ovrsi osvoje zito. Apach me vise nego prijatno iznenadio. 4230 kg po k.j apacha vlaga 13.20% i hektolitar 78.8. Alinea mi je malo podbacila nje je bio 3.050 po k.j izuzetno suva sa 11.10% vlage i izuzetno slabim hektolitarom od 75. Sve u isti dan posejano i posle dva puta tretirano,stim sto je apache bio seme iz mog ambara a alineu sam podigao kao semesnku robu.
 
Jedan komsija juce vrsio neku domacu bez zastite i djubrenja i oko 15 po jutru,drugi je danas ovrsio NS40S sa dosta pologa,bila je zdrava i uradjena jedna zastita Duetom u cvetanju od djubriva ne znam sta je i kad koristio,ali je navrsio izmedju 37 i 40 meteri po jutru.
 
Evo od mene dvije od jućer Apache :)
2yoqwc5.jpg

ibb86a.jpg
 
Ja sam danas trebao da ovršim mog indijanca od 2kj , dok sam čekao kombajn počinjala je kišica odmah sam otkazao vršidbu :udri: , član tesla je vršio do mene nadam se da je bar on stigao da završi.:ppozdrav:Kako pada radove nastavljamo tek za 3-4 sunčana dana ,nadam se da neće biti neke štete.
 
  • Like
Reagovanja: PKB
I kod nas je ista situacija prinosi jako sareni . U Progaru kolega nakosio sa 3 kj skoro vagon ,a u sustini veika vecina nemoze da predje 1500 kg po jutru strasno i prskane parcele ,baceno djubre ali uzalud .
 
Ja juce zavrsio moje zito, prosek 3200kg po jutru, sorte Arlequin, kws florencia, NS s 40 i balaton.
Balaton je opasno podbacio, kajem se sto ga nisam preorao i posejao suncokret u prolece, ovako parcele sa balatonom nisu vratile ni ono ulozeno.
 
Zimus su glodari dosta parcela proredili, tako da je smanjeni prinos u dobrom delu i zbog umanjenog sklopa.
 
Ja jos nisam kosio Subu jer nisam ugovorio adekvatan otkup za takvu vrstu psenice.Po onome sto sam do sada kosio i kako mi izgleda Suba cenim da nece uopste podbaciti.
 
Kod mene juce Ns 40s 3000kg po kj htl 79,5 vlaga 11,5 primese 2% sejano na suncokretiste sa ciklonom.Prskano jednom protiv korova
 
Ja sam danas trebao da ovršim mog indijanca od 2kj , dok sam čekao kombajn počinjala je kišica odmah sam otkazao vršidbu :udri: , član tesla je vršio do mene nadam se da je bar on stigao da završi.:ppozdrav:Kako pada radove nastavljamo tek za 3-4 sunčana dana ,nadam se da neće biti neke štete.
Ma gde završio, obišao dva kruga, pa stali da vidimo šta će biti, na kraju pokisao i pobegao kući :haha:.
Moju pšenicu sam juče skinuo, Balaton sa punom agrotehnikom, 3400kg/kj vlaga 12,2-12,8%, i 78-79 hektolitrom, i nije tako loše, ali je moglo i daleko bolje :ppozdrav:.
 
Ja sam danas prvi put ove godine skidao psenicu.Radio sam usluzno ali,rdja je uzela danak.Psenica je sejana pocetkom oktobra ali,jos je najaka.
 
Nazad
Vrh