Pšenica 2013/2014

Zato što se brašno nemože izvesti bez komplet analize,a pšenica se izvozi samo sa fitosanitarnim pregledom :osmeh: ali gde se neradi analiza kvaliteta SVE IDE U STOČNU varijantu ! Kupac u inostranstvu neće mačku u džaku (može,ali je neće adekvatno platiti) pa vas onda pitam ko je tu koga zezno,mi otkup,ili otkup nas ???
 
Pa nama uvek gace spadnu i budemo jebe**.
Zato i ne rade analizu suncokreta na % ulja jer je zakonski ako se ne varam 40% a selekcijom su hibridi podignuti na preko 40% i nema ih ispod 40% pa su oni kao dobri i ne rade analizu.
 
Kod nas pekari se ne zale na brasno koje je od APACA a i na zapadu je APAC jedna od vodecih sorti psenice i imaju bolja peciva od nas
 
Poljubim ja pekara u onu stvar sto bi neko sebi odsekao ako pekari znaju koje je brasno od koje psenice.
Kod nas cim predje HL 76 sve ide u isti kos,ako negde i imaju sofisticiranije analize one se rade na kvalitet i tako se i sortiraju,NIGDE nisam cuo da se sortiraju prema sortama.
 
Zasad koliko ja znam analizu u otkupu radi Danubius,Julia mlin (stim da kupuju samo ono što im se sviđa(cena raste sa kvalitetom),taj će model i zaživeti u skorije,pa će broj mlinova biti manji za bar 150) i Agrocentrum,ako grešim,neka me neko ispravi
 
Ovrli Zvezdanu danas, ćale upravo javio rezultate sa vage. Sve smo predali i sa 4ha prinos 25700kg, vlaga na otkupu 13,6%, hektolitar 81,5. Prinos po kj preko 36 meteri. Mi smo zadovoljni rezultatom.
 
Dobra šala, ali rezultat je stvaran. Nije kao prošle godine, ali smo mi zadovoljni. KOliko bi bacio ingenio me ne zanima. Zvezdana je prošle godine dala 8,5t/ha, sada oko 6,5t/ha. Godina je bila specifična, u svakom slučaju teško da će se ponoviti. Videćemo iduće godine šta će ko sejati i na kraju požnjeti.
Što se tiče rezultata proverljiv je, sve smo predali kod žunji-silaka. Ne znam za ostale analize, ali mislim da ona ne može da podbaci u pogledu proteina i glutena.
 
Proterala nas danas kisa,inace NS40 se skida,vlaga 16%
img201406241221151.jpg

img201406241212091.jpg
 
Koliko citam ovu temu,pojedinci imaju veci prinos nego rekorderi u Holandiji. Treba obavestiti nadlezne,da isprave tabelu rekordera i stave holandjane iza nasih ljudi...
 
Kod nas u odnosu na proslu godinu rod je prepolavljen ko ima preko 2 tone po kj svrstava se u bolja zita ,,a sto mornar kaze u pravu je,,
 
Nazad
Vrh