Pšenica 2013/2014

Ja znam,nemoj da brines.Voleo bi da cujem tvoj savet zato sto si veoma nekulturno reagovo na moje slike.Pomoc prijatelja:Sve njive su dobile sekator i jos po nesto...
 
Da su dobile onaj jeftini metmark,meteor ili vec bilo koji,oni od 200din po ha,sprze palamidu,popanac,gorusicu...
a ako si ti to sa sekatorom radio,onda si negde gadno pogresio pri upotrebi istog.
A sumnjam da znas.
 
Da su dobile onaj jeftini metmark,meteor ili vec bilo koji,oni od 200din po ha,sprze palamidu,popanac,gorusicu...
a ako si ti to sa sekatorom radio,onda si negde gadno pogresio pri upotrebi istog.
A sumnjam da znas.
Ko zna procitace narod pa ce suditi,sekator je radjen,a napisao sam ga kao trik pitanje.Pogodi si iz prve radjen je Metmark i pomoci nema u potpunosti.Ali gde je radjen total pre oranja tu uopste nema trave.To je recept koji koristite u Vojvodini,zato su kod vas zita cista a kod nas prilicno zatravljena.Meni ne smeta i kad ima malo trave,sve to kombajn proguta.
 
Ko zna procitace narod pa ce suditi,sekator je radjen,a napisao sam ga kao trik pitanje.Pogodi si iz prve radjen je Metmark i pomoci nema u potpunosti.Ali gde je radjen total pre oranja tu uopste nema trave.To je recept koji koristite u Vojvodini,zato su kod vas zita cista a kod nas prilicno zatravljena.Meni ne smeta i kad ima malo trave,sve to kombajn proguta.
De, objasni malo ovo?
 
Oni koji seju psenicu na psenicu i ja kad skinem rani kukuruz opalim dobru dozu totala i sve izgori,kad izgori ide oranje i sejanje.U prolece sve cisto kao sunce.
Ovo sam video u Vojvodini,a tamo imam jako mnogo prijatelja,uglednih poljoprivrednika,veleposednika.
Upotreba totala u Vojvodini je tri do cetiri puta veca od Centralne Srbije.

- - - - - - - - - -

Evo cist primer,ko od vas prska strnjiku totalom?Po citanju u adekvatnoj temi"SVI",a kod mene u kraju samo ja i to samo deo njiva,30%.
 
Ne vidim nikakvu logiku ni opravdanost koristiti totalne herbicide pre oranja.U to vreme su svi korovi vec bacili seme za naredne godine.Al dobro,nema veze,samo vi prskajte ako vam se pokazalo kao dobro.
Drugo je strnjika posle psenice a sasvim je druga prica njiva posle kukuruza...

- - - - - - - - - -

E **greška li ga ako pored toliko preparata za upotrebu u kukuruzu ti imas zakorovljenu njivu...
 
Nazalost tako je,kao sto su i slike pokazale sa nekim njivama nemogu da se izborim,jednostavno korov i trava rade radnju.Ima i tu delimicnog resenja,dva dobra prskanja strnjike i duplo plitko oranje.Samo to kosta...

- - - - - - - - - -

Jeste jeste svi gore od zelje da seju psenicu na psenicu hit u Vojvodini.
U praksi da,na forumu ne.Ovde sve idealno.
Nemojte se ljutiti,nisam zeleo da nekog uvredim sa mojim slikama,sve sto slikam bice bez sminke i maske.Ako smatrate kao moderator da trebam da uklonim slike jer kvare koncepciju foruma ucinicu to.Jos mogu da izmenim poruke.
 
@agroproizvodjac
Posle skidanja psenice, predjes sa tanjiracom ili moze i setvospremac sa "pacijim" oprugama. Kad nikne korov isprskas sa 3-10l/ha totala u zavisnosti sta imas od trave. Sustina ove operacije je resavanje njiva od visegodisnjih korova. Jednogodisnji korovi se resavaju relativno lako u svakom ratarskom usevu.

Zubaca koje vidim da imate jako puno po njivama (ne mislim na tebe licno, vec na poljoprivrednike juzno od Save i Dunava), se resavaju na ovaj nacin lagano.

p.s. Zasto psenicu na psenicu? Zar nema neki drugi usev koji moze da uspeva na tom zemljistu?:sta:
 
Nazalost ja neumem da slikam dve idealne njive i da se hvalim kako je sve idealno,tako sam vaspitan da svaku muku i problem podelim sa drugim.Zahvaljujem se na krajnje neljubaznim i nevaspitanim komentarima.
 
Nazalost tako je,kao sto su i slike pokazale sa nekim njivama nemogu da se izborim,jednostavno korov i trava rade radnju.Ima i tu delimicnog resenja,dva dobra prskanja strnjike i duplo plitko oranje.Samo to kosta...

- - - - - - - - - -


U praksi da,na forumu ne.Ovde sve idealno.
Nemojte se ljutiti,nisam zeleo da nekog uvredim sa mojim slikama,sve sto slikam bice bez sminke i maske.Ako smatrate kao moderator da trebam da uklonim slike jer kvare koncepciju foruma ucinicu to.Jos mogu da izmenim poruke.
Znam i sam da neki falsiraju slike i svi imamo po neku gresku. :ppozdrav:
 
@agroproizvodjac
Posle skidanja psenice, predjes sa tanjiracom ili moze i setvospremac sa "pacijim" oprugama. Kad nikne korov isprskas sa 3-10l/ha totala u zavisnosti sta imas od trave. Sustina ove operacije je resavanje njiva od visegodisnjih korova. Jednogodisnji korovi se resavaju relativno lako u svakom ratarskom usevu.

Zubaca koje vidim da imate jako puno po njivama (ne mislim na tebe licno, vec na poljoprivrednike juzno od Save i Dunava), se resavaju na ovaj nacin lagano.

p.s. Zasto psenicu na psenicu? Zar nema neki drugi usev koji moze da uspeva na tom zemljistu?:sta:
Ja licno izbegavam psenicu na psenicu,obicno ide soja ili kukuruz,suncokret ne uspeva.Ovde nemoze setvospremac da radi na strnjistu,mogu sve opruge da polomim cim spustim na zemlju,tanjiraca samo koraca po zemlji,nista ne uradi.Zemlja je jako tvrda,ako znate sta je ilovaca ili zuta smonica, bice vam jasnije.Na takvoj zemlji najbolje gura korov a od zubace nemozemo da se odbranimo.
 
Poslednja izmena:
Nemoraš ni da diraš posle žetve (pšenice), samo sačekaj da se korovi lepo razrastu, što u zavisnosti od padavina može biti i u septembru, i reskiraj lepu dozu totala (čak i preko 10l/ha za zubaču) u zavisnosti od vrste korova koju imaš na toj parceli, posle sačekaj tri nedelje pa uđi plugom, u narednim godinama samo održavaš čistu njivu sa herbicidima za jednogodišnje korove.
 
Kod nas pocela zetva jecma prinos katastrofalan.Negde do 3000 kila po hektaru i to u boljim njivama.A trave ko u prici.Psenica jos daleko od zetve bar jos 15 dana
 
Nazad
Vrh