Pšenica 2013/2014

Uradili Balaton , 3 kj 12360 kg, vlaga 16%,primese 2%,hektolitar 77,7 . Predusev soja ,tanjirača+ RD ,setva oko 160 kg po kj,glatki valjak.Artea i Peek malo pojačana doza oko 20%, dobio sam i od naftaša popriličnu sumu jer su gazili celu dužinu +džipovi. Mogu reži da sam zadovoljan. Inače kod nas se danas puno kosilo u principu vlaga se kretala većina okok 13-14 ,a prinosi sve 3,3-3,5 t po kj pa na gore.Bolesne koje znam da su se kosile oko 2 tone po kj.
2306201419621.jpg
2306201419661.jpg
2306201419711.jpg
 
Pali prvi otkosi Simonide uslužno, vlaga od 12,5-13,5; hl 83- 84; a prinos od 2500kg/kj (zakasnela zaštita) do 3500kg/kj
Bilo je četiri parcele tako da će se sutra znati tačni rezultati (prinosa), samo da dodam da je slama još uvek "jaka" čak se nađe i zelene...
 
Danas kosili kumu simonidu, 2800 kg/kj vlaga 12,5 vlaga, za ostale parametre nisam pitao... Al on kaže, kako je očekivao da je zadovoljan.
 
Kod mene juce skidane prve psenice,prinosi sareni.Sa 2 lanca 9360kg vlaga 13,5 htl 81 primese 0,9 druga parcela 4lanca prinos 8300 kg vlaga 15 htl 79 primese 1,sorta je svugde euclide agrotechnika ista predusev gde su prinosi dobri je suncokret a gde je los prinos tu je kukuruz bio.Preostale su mi parcele gde je predusev soja javljam rezultat.Zelim svima uspesnu zetvu
 
Ja danas mislim da vršem, Simonida 5kj i Euklid 2kj, ako ne bude kiše, pošto je sinoć bio pljusak.
 
ja sam juce pokosio 2.5 kj ns 40 s ukupno je bilo oko 8000kg, to je 3200 po kj s obzirom kakvi su prinosi prezadovoljan sam za pocetak, misevi su najvise problema napravili, imam njiva gde ce biti i vise a imam i losijih.. vlaga 12.5 a hektolitar 77.6, nikad u zivotu nisam video da je tako niska vlaga a ima sigurno na preko 20 % stabljika na kolencima jos zelene boje, u jakoj masi kombajn umire..
inace prinosi u selu se krecu od 600 do 3500 po kj, najvise se vrti izmedju 2500 i 3000 po kj
 
Generalno NS Seme je zavrsilo karijeru u nasem kraju. Mislim da ce sledece godine ciniti tek simbolican deo povrsina pod psenicom, a i pod ostalim kulturama. Zao mi je tih ljudi zaposlenih u tom institutu, ali patriotizam je jedno, a zivot nesto drugo. Vec godinama ne sejemo ns hibride kukuruza, a od sledece ni sorte psenice, a cini mi se ni sorte soje.
 
I ovde ista prica, ljudi razocarani u Ns psenice. Doduse Ns40s jos drzi prikljucak. Mada gledao sam pojedine apace vlat velik ali polu prazan. Cuce se i prinos tih sorti. Za sada svi hvale INGENIO.
 
Inace poceli su da razdvajaju psenice po % glutena u skladistu uljarice backa u Aracu. Vecina izrucenih juce dobrog kvaliteta.
 
Tacno,na kraju se sve pretvara u brasno, tj. prah.@Slobapatrola, inace retka prilika da se slozim sa tobom oko misljenja.
 
@Gospodine Slobapatrola zasto je hektolitar ne bitan, ako je hektolitar nizak pa otic ce pšenica pod stočno, ako Vama to ništa ne znaći onda izvinite barem je u RH tako :)

Ja pšenicu još svoju kosio nisam, imam samo Apach-a, a on je jos ozelen, u prijevozu sam kod kolege, koji je sve dao pšenici a nista dobio 4 prskanja je odradio sve po ps-u ali đaba, sorta mu je Osječka nekakva nisam pitao za ime sorte al ranija pšenica, 20m/kj vrše, primjersa 13% pa do vrtoglavih 25% otac mi radi na otkupnom mjestu gdje vozim vagar je i primjese su takve maltene sve je šturo zrno nema kvalitetne pšenice, vidit cemo sta ce Apac rec, ali mislim da ce dat puno vise vec ove rane sorte kao i lane sto je bilo !
 
Nazad
Vrh