Pšenica 2013/2014

Evo par lepih iz atara kod Štutgarta.
Strašno gustog klasa!


pu7y7yda.jpg
9epaguha.jpg
9eqe7e9u.jpg
e2a9uten.jpg
9a7a2uvu.jpg
 
Imam naručenu kosidbu ječma za utorak, procena da sa pšenicom krećemo za 15 dana najkasnije.
 
Kisno prolece je sve usporilo,bolje receno vratilo vreme u normalu.Ove lude godine iza nas su nas promenile pa ocekujemo zavrsenu zetvu u junu i berbu kukuruza u avgustu,ali ove godine ce biti kao i 1970 i neke,kad i treba u njivu sa kombajnom.Ranije sorte ce krenuti oko 25-og a ostatak u julu.
Neke njive koje je uhvatila rdja mogu odmah pod keder.
 
Da li ce zakasnela zetva , ako je bude popraviti rod ili ce ga umanjiti? Mislim da, ako ipak kasnije krene da ce biti bolje, bolje ce napuniti zrno, tako bi trebalo.....Valjda???:sta:
 
Da li ce zakasnela zetva , ako je bude popraviti rod ili ce ga umanjiti? Mislim da, ako ipak kasnije krene da ce biti bolje, bolje ce napuniti zrno, tako bi trebalo.....Valjda???:sta:
Takodje sam tog misljenja.Predhodne godine su bile relativno susne pa je sve stizalo kad mu vreme nije,nadam se da ce ova godina ispraviti poljoprivredni kalendar.
 
Danas vodio jednog stručnjaka sa foruma na NS40S,i šacovao 41-42 meteri po jutru.:osmeh:

P.S. Kaže ako ne bude toliko doplaćuje ili seče onu stvar...:haha:
 
Neznam koliko je tačno, ali u PIK BEČEJ-u su pokosili i silirali velike površine ječma.
Kažu da su miševi napravili štete preko 60-70% i sada preoravaju strništa i seju kukuruz.
Naravno ječam nisu kosili kombajnima već kosačicama za detelinu...
 
Ja moj obiša pre dva dana mislio žetva za nedelju dana ,danas kada sam se vraćao sa prskanja svratim da vidim kako je prošlo današnje feniranje i gle čuda mogo je biti pokošen danas.
 
Bude li cena od ta koju nagovestavaju mogu biti ubedjeni da ce sledece godine uvoziti psenicu. Mislim da im nije pametno da se igraju sa ovom socijalnom kategorijom jer to nije suncokret ili kukuruz. Razgovarao sam sa dosta ljudi i svi planiraju drasticno smanjenje proizvodnje psenice u sledecoj proizvodnoj godini. Kazu ljudi nek u Knez Mihajlovoj poseju psenicu.
 
Nazad
Vrh