Pšenica 2013/2014

Sada sam gledao bitku kod Termopila 300, to je 400 i neka pre nove ere, i gledam Grci su tad sejali samo brkate sorte, cini mi se da je LG Alinea, a od bolesti ni traga, izgleda da su koristili dobre fungicide a ne ko mi sad, sve bolesno :off_topic:
 
Nista to ne mora da znaci kad je kosnja. Bitno je kakvo je zrno, da li je naliveno ili ostane sturo. Kosili smo mi i 10 jula pa i kasnije jer nas je kisa mucila. Ipak bi ja vise voleo da do 1. jula zetva bude gotova.
 
dscn0321.jpg
dscn0323.jpg
Juce u toku lova na srnadce uslikah moju psenicu Raifaizen Eurofit predsetveno nista i u prolece iz dva puta oko 180+kg an-a,dve zastite i jednom foliarno!
 
Neznam sta se desilo sa mojom psenicom u zadnjih nedelju dana? Tri puta je radjena zastita, zadnji put u cvetu sa amistar extra, bila je ok sve do sada, u siroke trake je pozutila ovako ( kao da nema hlorofila u sebi uopste), odprilike trecina za tragom prskalice je ok a krajevi dve trecine su ovakvi???
Ima zrna lepo je naliveno, u vostanom stanju je. Sorta Rapsodija, sejana 10.oktobra

img4579.jpg
 
Nazad
Vrh