Pšenica 2013/2014

Kakve su prognoze ? :) Mislim da je Ingenio u pitanju, sutra cu je obici pa ce biti detaljnijih analiza stanja.
35mmzus.jpg
 
Sve je to lepo za sada.Jos i rose ima.Bojim se da ce ih preseci ovo vreme sa 33C i vetrom .Tog da nije mogli bi se negde ocekivati i stvarno rekordni prinosi.Ja se nadam prinosu od 7t/ha sa obzirom kako sada izgledaju i koliko sam ulozio.
 
Možda nagrabuse pšenice sa dužom vegetacijom iliti poznije sorte.Rane sorte su imale gotovo idealno vreme za nalivanje zrna.
 
Idem ovih dana cesto prema Backoj Palanci i gledam kako psenice zreju na ocigled. Sta mislite kad ce poceti prvi otkosi ?
Koliko cujem jecam pocinje od srede.
 
kod nas prekljuce skinut prvi jecam, suv kao barut, a prinos ne moze se reci jer je njiva nepravilna. spic.. ali vise je nacurilo nego sto je izgledalo.. "sac metodom" prinos oko 3.5t/kj
 
Da li se parcela vidi sa nadvožnjaka . Komšija je preključe išao u Beograd i kaže da je video skinutu parcelu sa ječmom,negde kod Perleza.
 
I kod nas sam video covek skinuo jecam ima po nekim bregovima gde bi se moglo reci da je zreo mada nebi se ja igro treba njemu ipak barem dva tri dana plus 30 da to bude to.
 
Na autoputu kod petlje za Backu Topolu covek skidao juce stocni jecam sa 30 % vlage i silira ga u stocnu hranu ( krave) . Izvezen stajnjak na gomilu, verovatno planira postrnu setvu.
 
nf2olh.jpg


ima i takvih parcela,ovde ni kombajn da plati nema a kamoli za kombajnera:ppozdrav:onaj sakovic da je smanjio gas sa 150km na 80km sat video bi iz kola koliko ima i ovakvih psenica
 
Nazad
Vrh