Pšenica 2013/2014

Drustvo, ja sam malo bio ironican. Ima pacijenata koji ce uvek staviti koji meter vise, a njivu malo smanjiti. Kad se izracuna ispadne BoKte covece prinos:haha:
 
Drustvo, ja sam malo bio ironican. Ima pacijenata koji ce uvek staviti koji meter vise, a njivu malo smanjiti. Kad se izracuna ispadne BoKte covece prinos:haha:

Da, da. Kad deda odgovori (kad ga pitas, kolio ima da se kombajnira): "Pa, jedno parce... jutro i nesto"... pa vuce 2 prikolice za to "jutro" pa ispadne da ima 1 i tri frtalj... ili 2 i frtalj... a i rodiiiii :haha:
 
Danas isao do Iriga, sarena situacija, ima parcela gde ce biti lep rod, a takodje i onih bolesnih, sa sigurnim umanjenjem.Nazalost ovih bolesnih je vise.
 
Ja sam mrtav ozbiljan i ne baljezgam, ko je odradio sve kako treba može da se nada , možda ne nekim ekstremno visokim prinosima ali nekoj realnosti oko 7 tona/ha sigurno.

Upravu si kolega... " može da se nada"... :ppozdrav: Uvek se nadamo ali na kraju uvek kantar pokaze gde smo i stacemo dalje... Ako ove godine rodi 6000kg po 1h ja sam perzadovoljan...

Psenice izgledaju ocajno bez obzira na SILNO prskanje!!!!! Definitivno sledece godine smanjujem povrsinu pod Psenicom... Postaje preskupo proizvesti je a na kraju ode za 14-15din!!! Neka hvala...
 
Jebes ga kad su cekali da budu sigurni da je to bolesno i da list pozuti skroz pa onda prskali,kad su se bolesti pojavile mislili da ce bolesti pobeci same od sebe.
Ko nije platio na mostu ima i gace da skine na cupriji.
 
Šta može biti uzrok potpuno belom i klasu i stablu u pšenici? Primetio sa da ima na dosta pšenica kod nas, ne nešto značajno, ali ima. Jel to fuzarijum il nešto drugo?
I kod mog matorog je slicna situacija ,razgrni malo dole oko tih klasova i pogledaj ima li nastrickanih stabljika uglavnom misevi prave probleme i stabljika od svakog tog klasa je verovatno nagrizena
 
Šta može biti uzrok potpuno belom i klasu i stablu u pšenici? Primetio sa da ima na dosta pšenica kod nas, ne nešto značajno, ali ima. Jel to fuzarijum il nešto drugo?
Nas clan Ivan83 ima taj problem sa 'belilom" Prekjuce su mu dolazili neki strucnjaci i uzimali uzorke psenice i kazu da je fuzarijum u pitanju.Nikako mi nije jasno kako moze fuzarijum da bude a kompletna biljka je bela.:sta:
 
Ко баљезга види се по сликама,његова пшеница је одлична у екстра кондицији!Каква је твоја крок роберте?
Pre nego li nastavis da baljezgas i balegas po forumu,prelistaj isti pa vidi moje slike mojih psenica.
A u medjuvremenu,postavi makar jednu sliku iz tvog domacinstva,ako ga uopste imas,pa da vidimo mi sa cime ti to radis i gde ti to gazdujes,posto si ovde nista drugo,sem obicnog anonimusa koji sem provokacija,drugo nista ne pise.
 
Jebes ga kad su cekali da budu sigurni da je to bolesno i da list pozuti skroz pa onda prskali,kad su se bolesti pojavile mislili da ce bolesti pobeci same od sebe.
Ko nije platio na mostu ima i gace da skine na cupriji.
Ja sam se tako zezno... Psenica tek krenula da klasa, a vidim i rdja tek krenula, gde koja jako malo. Ja ko velim da sacekam malo da procveta pa da ide amistar, kad ono rdja masovno udari. Ja poprskam a rdja doradi jos malo. I tako... Ali opet, da nisam tad prskao, sad bi klas bio lagan kao pero :)
 
Pre nego li nastavis da baljezgas i balegas po forumu,prelistaj isti pa vidi moje slike mojih psenica.
A u medjuvremenu,postavi makar jednu sliku iz tvog domacinstva,ako ga uopste imas,pa da vidimo mi sa cime ti to radis i gde ti to gazdujes,posto si ovde nista drugo,sem obicnog anonimusa koji sem provokacija,drugo nista ne pise.
Ti mislis da on zna da stavi sliku:haha:.
 
Danas oprskano apac u punom cvetu sa prosarom +fastac u trakora hladnjak zabetonirao od cveta sada sam gledao vremensku prognozu ne najavljuju jake temperature 5-6 dana za zito bas kako treba,ali videcemo kraj i kantar.
 
ve2yhepe.jpg

Danas u obilasku uocena pojava na jednoj parceli, mestimicne pege od par kvadrata, potpuno osuseno stablo i klas. Konsultacije sa ljudima iz PSS Zrenjanin dalo odgovor. Rec je o bolesti trulez korena i sturost klasova lat. Ophyobolus graminis. Zaraza se, nadam se, nece siriti dalje po parceli jer spasa sada nema.
Koga interesuje evo i linka text o ovoj pojavi.
http://www.poljoberza.net/br38_1.aspx
 
Nazad
Vrh