Pšenica 2013/2014

Probaj da uzmes za klas i da povuces gore. Ako lako krene cela biljka ja sam u pravu, a ako iscupas samo klas ili deo klasa onda je radoslav u pravu, mada ja mislim da sam u pravu :osmeh:
Ljudi nisu ni svesni sta su misevi i voluharice napravili stete u psenii ove godine. Bice neprijatnog iznenadjenja.
 
@Ljudi nisu ni svesni sta su misevi i voluharice napravili stete u psenii ove godine. Bice neprijatnog iznenadjenja

Sad u špartanju(brzina duplo manja nego nikolina rajka u repi)gladam neke pšenice odozgore i palo mi napamet kako će ove godine biti krivi majstori u kombajnu što fali u bunkeru.Naime neke njive izgledaju ok sa lenije(a odatle je većinom i gledaju)a kroz nju možeš da ideš da ni jedan klas ne oboriš
 
I ja sam pomislod a je možda žitna stenica, iako je prskano insekticidom. Uglavnom sam to gledao da ima sa uvratina onako na metar kvadratni 5-6 takvih klasova, videću sutra kad odem u selo šta je i kako je. Hvala svima na odgovorima...
 
Mislim da je godina jedna od boljih za psenicu , cak mozda i za nijansu bolja od prosle godine , kako na kom terenu. Bolesti su pve godine bile problem i kod losih gazda djubrenje.
 
I ove godine ce se obarati rekordi:osmeh:

Kod nas ne. Prosla godina je bila bolja... Ovi bolesti su uzas.
Psenica ove godine ni po prinosu (prinosi kod nas nisu ni narocito merodavni, nemamo mi Bacvanske zemlje, i sta imamo to je 3-4-5...-a klasa), ni po kvalitetu (mislim da ove godine nece biti 81+ cak ni 80+ hektolitar kod nas, kao sto obicno jeste) nece biti kao prosle godine...
 
Nisu svi ni uradili kako treba.Većina je prskala kada su se bolesti već pojavile.Preventivno retko ko da je prskao fungicidom.Velika većina je uradila jedan tretman fungicidom po pojavi bolesti i zdravo đaci,ne mora više,nema potrebe a i jako je skupo_Ovo važi za stanje kod mene u ataru.Ima i pšenica koje su odavno požutele i nemaju vlata.Šta ljudi očekuju od njih nije mi jasno kada ih nisu pokosili,istanjirali ili razorali.
 
Nazad
Vrh