Pšenica 2013/2014

Danas smo z
zakucali table...

zMUSleH.jpg

61RPdTX.jpg

S5gZSDX.jpg
 
To će drugar dok završi,prska od jutros 13kj soje,neznam,da neprska možda leđnom,uglavnom,će da bude sređeno,kritika je na mestu,priznajem,i prihvatam,trebalo je još u četvrtak da kosi trimerom,al nešto vešto nalazi izgovor svaki dan,a plaćeno avansno :osmeh:
 
Lepo, lepo ali ta pšenica ne naliva (dosad) 30 dana ali će nalivati i duže od 30 dana pošto joj vreme ide na ruku a i dalje prognoze, nadam se da će u fazi voštane zrelosti i fazi zrenja biti normalne temperature da se nebi skuvalo kao što to ume (35c), samo da dodam da ako ti je počela cvetati oko 25 aprila (ranija setva) treba da prođe određeni period faze cvetanja i precvetavanja da bi počela da naliva a nalivanje nije počelo pre maja, ja se izvinjavam ako grešim, inače ako ti je takva sva pšenica i gustina i vreme posluži biće roda dobrog.Toliko od saleta ratara.:cao:

Da dodam, mislim ova tvoja neće stići da uzre za 20 dana što je i dobro.
 
Poslednja izmena:
Vidim kod mene u njivama da ima hrčaka, sve se vide tragovi a i mestimično gde su nagrickali. Da li mogu da naprave neku veću štetu, treba li ići i bacati tablete šta mislite?
 
Sve tri sorte su sejane kategorije original,ali mislim da neću nijednu ostavljati za seme,nisu po mom ukusu,nevolem da trošim novce na regulatore rasta,za mene je KWS BASMATI pet u glavu spram ova svatri,videćemo i prinos,i kvalitet,pa ćemo odlučiti(AKO ĆEMO SEJATI)šta ćemo sejati najesen
 
Zorane koja je površina u pitanju? Koliko je bila pod vodom ? kakvo se to zlo nadvilo nad vama, i za čije vi grehe ispaštate da mi je samo znati...
 
Nazad
Vrh