Pšenica 2013/2014

Danas i ja nastavio sa obilaskom Psenice... Sutra bi trebalo da pocnem da prskam ako me :kisa: ne zafrkne!!!

Simonida.. Ista hemija - Sekator,Tilt,insekticid i folijarno Ureja...

050214183546.jpg


050214183533.jpg
 
Dosta kasnila setva ovde,ovu parcelu sam i kasnije uzeo pa prvo pokosio.... :haha: Na ovoj parceli iskreno nisam znao sta cu sa divljim sirkom!!!!!!!!!!! A ja prve godine od kad spremam za setvu Psenice samo tanjiracom i plasio sam da ce Sirak da napravi problem i Psenici ali jok nema ga!!!

Sad ga cekam!!! Prvo da siknem Psenicu pa ide tanjiraca pa onda ako treba 2-3 puta Total!!! :osmeh:

- - - - - - - - - -

Nadmorska visina.

Nadmorska visina nije sigurno... Sad bas pogledao i nadmorska visina je 97m ako sam ja to tacno pogledao.. :ppozdrav:
 
Slike su od 28 04.neplaniran ogled.Naime nestalo indijanca sa tavana,dokupim u radnji NS40 nije bilo druge i završim njivu.
humusw.jpg
[/IMG]U martu prskam prvi put falkon i sa gornje strane njive nestane vode posle 100m.Planirao sam da to dovršim ali nekako stalno knap a njiva nije usput,a i prilikon prskanja pšenica je bila potpuno zdrava.Kada sam u setvi kukuruza prošao pored vidim problem uzmem bumper(samo to bilo)i odem da to završim.Očekujem kada naiđem na ono prskano to je ok.Ali ne cela površina ns40 je jednaka kao da nigde nije prskano!!Pa vi sad sami zaključite.
qslfz7_th.jpg
Ovo je komšijina ničim prskana
zu4jgw_th.jpg
A ovo je moja druga parcela isi indijanac prseana falkonom preventivno na vreme:osmeh:Ovo na sastavu je deo apača koji nije prskan jer prskalica više hvata,a vidi se i uzglavnica koja je prvo posejana .
 
Zaštitar sa kim sam kontaktirao tvrdi da se još tačno ne zna vrsta rđe koja je napala pšenice.Zbog toga se ni ne zna konkretan preparat koji ima uspeha u primeni.Sve što se nudi,radi je prosto napamet i svaka forsira svoju hemiju.Novosadski Institut se još zvanično i stručno nije oglasio.Nije još zabeležena pojava ovakvog vida brzog širenja rđe,kod nas mada on kaže da je u Nemačkoj bilo sličnih scenarija pre 20-tak godina.Dao mi je primere u istim atarima da je rađena recimo I zaštita Falconom pa druga Exortom Plus i da su pšenice u tri dana požutele ,a opet neke rađene samo jednom Exortom nisu još uvek.Po njemu i kolegama sa kojima se čuje bolest je u samom stablu pšenice još od decembra kada je i utvrđena kao postojanje.Zato se i dešava da je svo lišće zeleno sem samog zastavičara.Jednostavna preporuka mu je da ko je odradio dve zaštite sačeka da pšenica procveta i proceni isplatili mu se da uopšte radi zaštitu klasa ,na osnovu postojanja zdrave zelene mase.
 
Mnogo si prijatelju iskomplikovao. Nikako da skontam ogled.

Pa njiva je ista ,apač na uzglavnici i oko metar pored nije prskan a ns40 je sa gornje strane prskana 100m.Apač nije oboleo jako iako je neprskan (sa tavana 5-repr.)ns original prskan oboleo :sta:Ovo sam napisao jer ljudi kažu seme org,strane ovakve,naše onakve ,zato ovo može biti ogled.
 
Po @Steco-vom pisanju meni se namece sledeci zakljucak. Da su nam u nekim semenima namerno uvalili bolesno seme:sta:
 
Nazad
Vrh