Pšenica 2013/2014

@diklofen

Kada si radio prethodni tretman i čime? Prozirne tačke nisu opasne ako nije zahvaćena velika površina lista.

Ja sam radio prvi tretman 6.4 (Falcon ili Artea) i tada je bolest već bila uzela maha. Drugi tretman sam uradio 21.04 (Amistar extra) i stanje se od tada dosta popravilo.
 
Prvi tretman rađen oko 25-27.3. sa Bumperom ,a drugi kako sam i rekao pre 6 dana sa Exorta Plus i deo njiva sa Acanto Plus.Ma ne mogu i dalje da verujem za koliko se pogoršalo stanje.Imao sam potpuno lepe ,zelene i zdrave njive koje su sad crvene sa 5km.
 
Ja sam prsko 25 3 Zupinim preparatom presing i sad sam obiso psenicu u ekstra stanju, sad je u fazi cvetanja i pojavile se bube one dlakave pa dali sme da se prska insekticidom ?
 
Balaton
dsc01068.jpg

dsc01069.jpg

dsc01070.jpg
 
40S i ingenio potpuno zdravi prskani danas u cvetanju. Duet ultra plus lambada. Kolegina psenica, mislim da je arlekin zdrava. Zvezdana svuda nije mogla da prezivi 40 dana od prvog tretmana i svuda je bolesna. U manjoj meri gde sam dodao buster za folijarnu prihranu a u vecoj meri tamo gde je samo dobila tebushu.
 
Danas Apac oprskan sa Falkonom sa 0.6 l po hektaru,valjda nisam bacio pare zito kao gora izgleda jos duet ultra i fastak i sta mu Bog da....
fotografija0698.jpg
 
Svaku sam probao,većina nije prošla probu,ali Bioplant flora je malo bolji od ostalih
Talianu,jesam,i kad budem mogao,slikaću i kontrole,pa da vi vidite ima li razlike
Midjusar kakva ku..c BIOPLANT flora to je prevara kao i ostalo.Ja sam je probao i to onako kako treba pola uradio pola nisam razlike NEMA.Sta date dole dali ste ovo od gore moze ali samo i iskljucivo prava vodotopiva djubriva tipa scots,novalon,kemira itd.A ovo nedam im ni dinar ,neka nadju druge da varaju.
 
Danas isao do Rume sa bratom i mogu vam reci da se psenica nalazi u katastrofalnom stanju,vidi se da su ljudi prskali ali izgleda da nema pomoci jer ja sam prosao za Rumu pre 15 dana i stanje je bilo bolje.

Od vodotopivih djubriva na prvo mesto bih stavio Jaru ako je orginal,ali najbolje je Foligal Super Galenika,tecno stanje,ja to koristim u kupinama,posle 2 dana vidljiva razlika,sve raste kao ludo.Za psenicu treba 2-3 litre po hektaru puta 300-350 dinara litra.
 
Nazad
Vrh