Pšenica 2013/2014

Kolko puta ja u povrcu tek kad sipar u bure prepatar vidim da se nesme mesati nekif ungicid sa incekticidom,oprskam nista nefali,ali treba obratiti paznju ak ovec nesme a znas onda..
 
Mislis da mu je ponistio dejstvo? Mislim da je to ipak malo nemoguce, ili je mozda napad bolesti bio veoma jak?
 
Bolest je bio tek na početku u vreme primene i sve mislim da ipak se treba držati preporuka i ne vežbati i ne učiti na svojim greškama...ipak je to sve probavao neko pre nas.:ppozdrav:
 
Danas obišao ono što sam mogao sa asfalta

Picture2698.jpg

Komarom dignut iz otpisanih
Picture121-1.jpg

ovakva je bila
Picture2699.jpg

Picture2700.jpg

...komarom
Picture2701.jpg

Syngenta Moison
Picture2702.jpg

Syngenta Illico
Picture2703.jpg

od levog traga nalevo Illico,desno Moison
Picture2705.jpg

od desnog traga desno Illico,levo CCB Ingenio
Picture2710.jpg

CCB Ingenio!!!
Picture2709.jpg

...koliki bi bio bez MODDUSa???
 
Prskao si sa Amistarom,to pretpostavljam.... A koliko je prošlo vremena od prskanja do danas?
Ja sam malopre obišao neke njive prskane pre nekih nedelju dana i.... Ako mi tamo nešto nakupimo.... Dobro ćemo platiti ovu školu!
 
Prskao si sa Amistarom,to pretpostavljam.... A koliko je prošlo vremena od prskanja do danas?
Ja sam malopre obišao neke njive prskane pre nekih nedelju dana i.... Ako mi tamo nešto nakupimo.... Dobro ćemo platiti ovu školu!

Bilo je septorije na komaromu zapravo,a datum ću pogledati kasnije u dnevniku

12.aprila su prskane pšenice sorte Komarom sa Amistar extra + Fastac + Bioplant flora,situacija je bila kao na drugoj slici,manje-VIŠE
 
Poslednja izmena:
Obišao sam njive koje su pre 6 dana tretirane fungicidima.Ima duplo više bolesti nego pre prskanja.Jednostavno zastavičar ceo zdrav a od vrha ga hvata crvenilo i kreće na dole.Drugi,pak, imaju po stredini žuto-crvenu crtu sa naborima rđe na sebi.Samo jedna crta bez ikakvih tačkica ili bilo čega na ostalom delu lista.U vreme prskanja je bilo vidljivo zaraženo 5% parcele ,a danas je to možda i 30-40%.Na njivama gde uopšte nisu bili vidljivi znakovi bolesti danas je to vidljivo na svakom listu u vidu prozirnih tačkica ili tih novo nastalih crta.
Deo njiva je rađen sa Exorta plus a drugi deo Acanto plus.Naravno sve u maksimalnim dozama.Ovo nisam video niti očekivao.Jedino što je vidljivo bolje da nema vašiju,leme i ostale žgadije.
 
Nazad
Vrh