Pšenica 2013/2014

Napisao sam da je to slika posle prvog poplavnog talasa, danas sam tamo bio i slikao, ali ne bih da kvarim temu. Pošto mi se čini da mi ne verujete, postaviću sliku kako to danas izgleda. Cenim Vaše znanje, iskustvo, praktičan rad i sve ono što je iz toga nastalo. Lajkujem svaki Vaš post ili sliku za koje smatram da to zaslužuju. Zato Vas molim da i Vi poštujete ono što ja ili druge kolege rade.

Kasnio sam,jer mi se slika učinila poznatom,pa sam pretražio sve živo da dokažem sebi da sam tu sliku već video,a u međuvremenu ste Vi dali objašnjenje,PARDONIRAM :ppozdrav:

Poštujem,i više nego što Vi mislite,nema takvog,ni na forumu,ni mimo foruma,da sam znao pomoći a nisam
 
Ma nee!Zaključak je da je pravilo da nema pravila:osmeh:Ja lično nisam za po svaku cenu kupovno seme.U nedelju išli na vašar u Temerin ja suvozač pa gledam malo bolje institutove parcele i oglede na Šančevima to bolesno strava.Pa kada to vidiš znači trebaš imati sreće da ono imaju sreće:sta:Ko bude prolazio neka obrati pažnju.
 
I koji su bili proteini kod tebe prošle godine na tvojim sortama???
E sad me mnogo pitas,aj ako budem pronasao papire napisacu ti.Mislim da ima u temi psenica 2012\13 jedna slika sa rezultatima iz tog mlina,sacu da pogledam.

evo nasao sam
fotografija09941.jpg
 
Kod nas nista,samo uzima,kao nece apac ali kao sto rekoh i za to se uvek ima spreman odgovor.Jedino nije blizi oterati do mlina i uvek je jeftinija psenica na otkupu.
 
Paor@ Potisujem.Dok je ovakva situacija nebi se busao u prsa patriotizmom u vezi semena.A evo i iskustvo:prošle godine skidam rođaku simonidu kvalitet boli glava prinos 10,5t na 3kj.Predajem na svoje ime i ajde da istovarim u mlin kod poznanika koji neće apač i te njine ako ima domaće Tu se on oduševi kvalitetom a meni bliži transport.kad sam došao na obračun kol.10,5t.kažem Brane druže ali vlaga je bila 10,5t. a hl85 gde je pozitivna bonif.Izvini ove god.nema.Moj apač prosečan prinos 4,1tpokj.11%vlaga dodato 3% ostavljen na lager naplaćen po 20,5.Inače pretprošle godine Brane je primao apač samo tako al da je dobar.Pa ti budi patriota.
 
Ne znam sta reci? Mislis li da ce ova psenica da se povrati? Isuvise je pozutela, ja sam suprotnog misljenja.

Ako ja dobro vidim,ona nije žuta nego blatnjava,i da je moja,ja bi sutra ako bi se smelo ući u njivu,sa prskalicom,sa čistom vodom,ili sa nekom šećernatom,sa što više vode,ja bi to umio,što veći pritisak i najsporija brzina,i ako sam u pravu,efekat ćeš videti za 5-7dana,a za silažni kukuruz to neće ništa menjati
 
Nazad
Vrh