Pšenica 2012/2013

Koliko planirate posejati pšenice na jesen?

  • Isto kao ove godine

    Glasovi: 74 37,9%
  • 50% manje

    Glasovi: 14 7,2%
  • 50% više

    Glasovi: 40 20,5%
  • 100% više

    Glasovi: 31 15,9%
  • 100% manje

    Glasovi: 3 1,5%
  • 10% manje

    Glasovi: 3 1,5%
  • 20% manje

    Glasovi: 4 2,1%
  • 30% manje

    Glasovi: 5 2,6%
  • 40% manje

    Glasovi: 4 2,1%
  • ništa

    Glasovi: 17 8,7%

  • Ukupno glasača
    195
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas posejao 12 jutara i batalio.Spremljeno RD i kiša sabila zemlju neverovatno.Moram ostatak od 18 KJ još jednom da preletim:zli:
 
Posejano 50 kg Simonide na jedno 15-ak ari otprilike...Da se nadje za brasno,drugu polovinu baste sejem secerac,da ima za kuvanje i nesto za prodaju!
 
Danas obilazio zito. Lepo je niklo vlage ima 10cm u dubinu. Za sada je ok. Sliku kacim dok se dokopam kompa.
 
Danas su mi doneli kuci 500kg. seme psenice ingenio-singenta.Ama vrece su po 50kg.a ja kako sto sam cuo vrece fabricki su pakovani po 25kg.dali neko sejao ove godine ingenio i kakve su bile vrece dali 50kg.ili 25kg.?
 
Evo i moje pšenice:

30iw64y.jpg


fjqq06.jpg


U pitanju je NS 40S, sa normom sejanja od 145 kg/kj posejana 04.10.
 
Ми смо уграбили да посејемо баш на време, пре оних киша и хвала Богу све је лепо никло.
 
Situacija na terenu je sledeća. Parcela radjena gruberom , nakon gruberisanja potanjirana lakom tanjiračom i predjeno setvospremačem posejan JEČAM i predjeno kembridž valjkom HE-VA ... druga parcela koja je orana na njoj je istog dana posejana pšenica "ALINEA" isto predjeno kembridž valjkom. Struktura zemljišta je u oba slučaja bila idealna setvena dubina se nije razlikovala na obe parcele . Na gruberisanoj parceli je Ječam nikao i to baš lepo..uredao se, dok je na parceli koja je orana situacija dosta lošija , pšenica slabo niče u nedostatku vlage.
ječam
szj5v5.jpg


Dalje... parcela gruberisana isto predjena lakom tanjiračom + setvospremač i kembridž nakon setve i druga parcela koja je orana sredinom septembra i pripremljena idealno setvospremačem nakon 2 kiše ... na obe parcele posejan Syngentin Ingenio norma setve na parceli koja je orana 125 kg/kj , a gruberisana parcela 150 kg/kj (jedan deo je dodan NS40 S radi poredjenja obe sorte) . Na gruberisanoj parceli pšenica je sva nikla dok na oranom tek izbija ...mestimično je niklo. Dubina setve je na obe njive prilično jednaka , stoga se da zaključiti da je na gruberisanim parcelama vlaga za nicanje bolje sačuvana . Videćemo kako će se dalje odvijati situacija , mada je meni i ovo sasvim dovoljno da dogodine sve parcele radim sa gruberom.

P.S. obe parcele su sejane istog dana i predjene kembridžom .
 
Isti rezultat kao na gruberisanoj zemlji bi dobio i da je pređeno dva puta teškom tanjiračom i odmah sejano, te povaljano.
 
Hm...verovatno si u pravu.... medjutim! TANJIRAČA OD 2 TONE NIJE MOGLA ništa da uradi! Nije mogla da udje dublje od 5 cm!
 
Dragan je u pravu
Gruber pravi od betona pesak a u mokrome grudvice i na njemu je nicanje i pocetni izgled strnine skoro pa savrsen . Problem moze da nastane dogodine na kantaru posto manje sipa od oranog, sto se psenice tice .
 
Ogledi kazu da je konzervacijska obrada prinosnija od klasicne (plug). Svi veci paori kod mene tanjiraju i seju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh