Pšenica 2012/2013

Koliko planirate posejati pšenice na jesen?

  • Isto kao ove godine

    Glasovi: 74 37,9%
  • 50% manje

    Glasovi: 14 7,2%
  • 50% više

    Glasovi: 40 20,5%
  • 100% više

    Glasovi: 31 15,9%
  • 100% manje

    Glasovi: 3 1,5%
  • 10% manje

    Glasovi: 3 1,5%
  • 20% manje

    Glasovi: 4 2,1%
  • 30% manje

    Glasovi: 5 2,6%
  • 40% manje

    Glasovi: 4 2,1%
  • ništa

    Glasovi: 17 8,7%

  • Ukupno glasača
    195
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Palika sejalica plače za mašću. :osmeh: Skripi kao besna.Interesuje me da li se dobilo nešto više u pogledu kvaliteta setve pri vuči sa bržim i jačim traktorom?
Škripi disk što češe ulagač,ali nemogu provaliti koji,ali bolje da češe,nego da je odmaknut,jer onda vože nešto da se uglavi između,a to već nevalja
A jel ostane lucerke da se zeleni ? Što ne spržiš to sad da ne muči pšenicu zimus?
Ostane kao što vidiš! Idući vikend mraz,prema tome kasno je ove godine za herbicid,a nije moje,a bačeno 400kg MAPa na 1kj,najesen se sadi voćnjak tu
Fali jedan prohod pre od tanjirace AGRODIVO,(mislim na takav sistem tanjirace).
Na tanjirano NEMOŽE da seje ova sejalica,to je samo estetika u pitanju,sejali jesenas na ručno obrane kukuruze-stabljika meteripo i bio toliki gust sirak,a u vršidbi SAMO žito
 
Moja prva setva
NS Zvezdana, posejana 12.10
photo0048.jpg

 
zavrsena setva,redosled pripreme,tanjiranje 2x(bila je na jednoj njivi soja i kukuruz,druga njiva kukuruz) ,bacen 3x15,nakon toga jos jedno tanjiranje,drljanje,setva,valjanje. To sve uradjeno sa fergusonom,tanjiraca 20diska,oltova sejalica. Slike su napravljene na dve razlicite njive, 2 i 5klasa.
photo-0083.jpg
 
Bogami,ako kise ne bude u skorijem vremenu,koje psenicu posejao posle ove kise,a pri tome je tanjirao i dirao vlagu,to nece biti dobro.
Cudo jedno kako se sve osusilo.
 
Danas završena setva pšenice.Posejalo se odlično.Zemlja je jako dekava markeri izbacuju blato koje se lepi na točkove a ipak se praši za sejalicom.Sutra valjanje i to joj je to za ovu godinu od nas.
 
Evo i nekoliko konkretnih slika
Veštak na površini,pre setve:
Picture004-16.jpg
[/IMG]

...pa posle sejalice:

Picture002-14.jpg
[/IMG]

...dubina setve:
...oko 4cm
Picture003-14.jpg
[/IMG]

...posle kembridža:
Picture005-14.jpg
[/IMG]
Picture006-11.jpg
[/IMG]


loše su slike,telefonom slikano,sutra nosim aparat,ako nezaboravim :ideja:
 
Poslednja izmena:
Ja tek sutra krecem sa setvom,nisam stigao pre.U planu bilo 50ak lanaca za setvu ali smo ipak smanjili na 30 jer je posejano neverovatno mnogo zita u polju.
 
Drzi li se iko preporuke da veštak treba da bude bar 4-5 dana ranije bačen i spremnjen u zemlju pre setve!?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh