Pšenica 2012/2013

Koliko planirate posejati pšenice na jesen?

  • Isto kao ove godine

    Glasovi: 74 37,9%
  • 50% manje

    Glasovi: 14 7,2%
  • 50% više

    Glasovi: 40 20,5%
  • 100% više

    Glasovi: 31 15,9%
  • 100% manje

    Glasovi: 3 1,5%
  • 10% manje

    Glasovi: 3 1,5%
  • 20% manje

    Glasovi: 4 2,1%
  • 30% manje

    Glasovi: 5 2,6%
  • 40% manje

    Glasovi: 4 2,1%
  • ništa

    Glasovi: 17 8,7%

  • Ukupno glasača
    195
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas sam posejao pšenicu taman pred kišu i hteo sam da povaljam ali nisam stigao počela je da pada.Pitanje, da li bi kad malo upije trebalo povaljati ili da ostavim ovako? Inače njive su samo tanjirane pre setve nisam radio spremačem zato što je dosta sitno.
 
Tokom predhodne dve sedmice pripremljene su 40% povrsina predvidjene za setvu psenice.Spremljene,posejane i izvaljane.Sad samo kisa da padne pa da nastavimo ako moze oranje ako ne,tanjiranje mu ne gine!
 
Sto je simonida krupna to je neverovatno. Isti broj na sejalici, a trosim je za 20% vise od NS-40S.
 
Hvala na savetu oko setvene norme.
U zadnji minut, pre nego što je sejalica ušla u njivu, doleteo sam sa dodatnom dozom zvezdane tako da je posejano 150kg/kj umesto 130kg/kj. Dobro je što je čovek koji mi seje rekao onako odokativno kada će biti gotovo. Da je bio tačan, ne bi bilo moguće ispravke. Povaljano pola sata pre kiše.
Prvi put ovo samostalno radim pa sam sav isplašen da nešto ne zas*rem.
 
Meni se to desilo jedne godine, isto podešena mašina i jedno seme tretirano tecnim raxilom a druga praškastim mankogalom, neverovatno koliko manje se poseje tretirano praškastim a ova sa tečnim kao da više klizi kad potiskuju valjci na sejalici, u pitanju IMT sejalica
 
Podignite one limove/plastike iza valjaka što izbacuju seme skroz gore i nećete imati problema sa gušenjem.
 
Ja sam danas pripremio za setvu,sutra sam planirao da posejem... Sta je tu je... samo neka pada...
 
Juce posejano poslednjih 7 kj. Arija Dragana i Ingenio ...norma je bila 190 -200 kg po kj za ove domace i ingenija 170 kg po kj, povaljano sve. :D
 
Pa malo si taj Ingenio zagustio ali samoredukovaće se on već.Za ove domaće se ne sekiraj.Primarni klasovi nose prinos i što ih više ima možeš se boljem nadati.
 
Posejao juce moju mucenicu - psenicu. Kisa padala celu noc. Bolje nije moglo:osmeh: Inace ikako je ostalo zetvenih ostataka puno, nimalo nije gusilo. Mogao sam izvuci jos 2 prikolice stajnjaka umesto sto sam uzalud stajao na sejalici.
 
Moj Balaton (tavanski) je posejan još prošle subote, i u ponedeljak povaljan "Kembridžom", norma 150kg/kj (tako je sejalica izbacila), možda i nebi bilo loše da malo od toga i istruli, da ga proredi :haha:
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh