Pšenica 2012/2013

Koliko planirate posejati pšenice na jesen?

  • Isto kao ove godine

    Glasovi: 74 37,9%
  • 50% manje

    Glasovi: 14 7,2%
  • 50% više

    Glasovi: 40 20,5%
  • 100% više

    Glasovi: 31 15,9%
  • 100% manje

    Glasovi: 3 1,5%
  • 10% manje

    Glasovi: 3 1,5%
  • 20% manje

    Glasovi: 4 2,1%
  • 30% manje

    Glasovi: 5 2,6%
  • 40% manje

    Glasovi: 4 2,1%
  • ništa

    Glasovi: 17 8,7%

  • Ukupno glasača
    195
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sejali smo 120kg/kj Balatona originala (plasili se da ce dosta ostati na povrsini), i da istruli koji procenat taman ce biti :osmeh:
 
Mi smo juče bacili od 7:30-15:00 na 100kj 20t đubriva,niko se umorio nije,sad lepo trune,a setva će kad ponovo bude prašilo odgore,što je SIGURNO,sigurno je
 
Nešto moramo smisliti za sledeću sezonu.Ako si video predhodne slike imali smo "grabulje" od nodetke ali suncukret je đavo pa brzo nakupi.Mislim da će se praviti kratka ,laka brana od krugova.Seme je 99% u zemlji.
 
Nešto moramo smisliti za sledeću sezonu.Ako si video predhodne slike imali smo "grabulje" od nodetke ali suncukret je đavo pa brzo nakupi.Mislim da će se praviti kratka ,laka brana od krugova.Seme je 99% u zemlji.

A, što baš od krugova? Ja sam ranije koristio takvu sa krugovima, a ove godine sam za sejačicom vukao branu sa kandžama. Prezadovoljan sam kako to čudo radi u datim uslovima. Pre setve je bilo malo grudvičasto, ali posle setve skoro pa kao prach. Mislim da više neću koristiti sa krugovima. Dao mi je deda(ženin deda) prošle godine kalup za pletenje brana sa kandžama pa ću valjda ove zime kad pozavršavam radove u polju da kupim nešto armature i vinklova pa da ispletem koji komplet za sebe.

Inače sinoć sam prešao valjkom svoje žito i nešto usluge. Dok sam parkirao traktor počela je kiša da pada i padala celu noć. Šteta samo što nisam stigao svu planiranu pšenicu da posejem, ali biće i to uskoro, Bože zdravlja!
 
Momo,
Radijalne su i prednje i zadnje.Ne mogu da nađem podatak koliko je teška ova RD .Novija kvernelandova sa valjkom (slične su) je 1200 kg +hidrolift+ sejalica i seme ,oko 1500-1700 kg.
 
danas psejano nekih 5ha pobede,baceno 350 kg 15*15*15 po hektaru i 350-380kg semena po hektaru,sejano je ciklonom posto nemam sejalicu pre toga je dva puta predjeno tanjiracom
 
@kiraj jel to direktna setva ili si tanjirao posle zetve?
kojom se brzinom moze ici i kako podnosi traktor?
 
Tanjirano je,prvo smo vozili oko 7 km a zadnji dan oko 9 .Traktor ide dobro ,pri okretanju se oseti da prednji točkovi ne stoje čvrsto na zemlji.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh