Pšenica 2012/2013

Koliko planirate posejati pšenice na jesen?

  • Isto kao ove godine

    Glasovi: 74 37,9%
  • 50% manje

    Glasovi: 14 7,2%
  • 50% više

    Glasovi: 40 20,5%
  • 100% više

    Glasovi: 31 15,9%
  • 100% manje

    Glasovi: 3 1,5%
  • 10% manje

    Glasovi: 3 1,5%
  • 20% manje

    Glasovi: 4 2,1%
  • 30% manje

    Glasovi: 5 2,6%
  • 40% manje

    Glasovi: 4 2,1%
  • ništa

    Glasovi: 17 8,7%

  • Ukupno glasača
    195
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jeste probali negde bas direktno kako ide (jbg to je svrha roto drljace)
a traktor dok se ne propinje je sve ok, lagano kvacilo i ide to!
Ali ide verovatno samo kroz suncokretiste?
 
Jeste probali negde bas direktno kako ide (jbg to je svrha roto drljace)
Ja radim direktno u suncokret i pšenicu,bolje je kada se malo zagrebe lakše i za traktor i za vozača . Problem su žetveni ostaci recimo gde je prošao kombajn posle suncokreta hoće da nakupi šešire pa se malo cimaš .Ali meni više odgovara direktno.U kukuruz neće direktno previše ostataka.Žito ne nakuplja ali ostaje puno ostataka na površini pa sam odustao ostavio samo jednu parcelu za probu ali mislim da neće biti problema za pšenicu.
 
Pa jbg tako se radi povoljno, kada se sejacica koristi zajedno sa roto drljacom!
kod nas u zadruzi su uvek radili ali doduse samo na suncokret!
 
Radili tako jel im bilo optimalno,potrošnja ,učinak....
Veruj i meni trenutno tako lakše ali od sledeće godine neću tako ,najverovatnije razrivač pa RD.
 
Ja nabavio zito uzeo sam 800kg renesansu cena 50 din./kg i 1000kg pobedu prva reprodukcija i 1200kg kragujevcanka isto reprodukcija po ceni od 25 din./kg...Danas planirao da sejem ali me kisa zeznula...pozdav
 
Pa dobro razrivac ili cak podrivac jer ide dublje od rd!
mislim da ce biti dobar posao ali dobro bi bilo da moze odjednom zbog potrosnje!
 
E sad ga zakuvašmo dokraja .Dragan 18 možda sad misli na nešto ovako , ali sumnjam da neko to ovde brka jer ih ima malo ovde.

[video=youtube_share;0tqdP-qSqFY]http://youtu.be/0tqdP-qSqFY[/video]

A sad vidim da je dragan već objasnio na šta je mislio ....
 
da li balaton psenica sklona poleganju,jel visoka ili niska?posejao bih je ove god na dobroj zemlji pa me zanima njena visina!
 
cccc, samo do 8t/ha :osmeh: onda moram prskati modusom (ili kako se vec zove) posto ocekujem bolji prinos :haha:
 
mešaju se dve stvari... rotodrljača i rotogruber...odatle dolazi i zbunjenost medj ljudima.

Hvala na objašnjenju. Ja sam takođe prvi put čuo za taj rotogruber.
Koliko ja taj nemački razumem, tamo piše da se rotodrljača koristi nakon oranja dok kod roto grubera ne piše to. U glavnom nigde nije pisalo da prohod rotodrljačom služi kao zamena za osnovnu obradu. To se nadovezujem na neki od ranijih postova, dakle i ja sam mišljenja da ne treba preskakati osnovnu obradu pa makar ona bila i redukovana(gruber, tanjirača ili šta slično).
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh