Pšenica 2012/2013

Koliko planirate posejati pšenice na jesen?

  • Isto kao ove godine

    Glasovi: 74 37,9%
  • 50% manje

    Glasovi: 14 7,2%
  • 50% više

    Glasovi: 40 20,5%
  • 100% više

    Glasovi: 31 15,9%
  • 100% manje

    Glasovi: 3 1,5%
  • 10% manje

    Glasovi: 3 1,5%
  • 20% manje

    Glasovi: 4 2,1%
  • 30% manje

    Glasovi: 5 2,6%
  • 40% manje

    Glasovi: 4 2,1%
  • ništa

    Glasovi: 17 8,7%

  • Ukupno glasača
    195
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
poceo setvu danas, 2x tanjirano, 100kg/kj map 12:52 , sorte zvezdana , simonida i nasa proslogodisnja arija tretirana makogalom. kad zavrsim sve - valjanje
 
Danas se vracao Auto putem Beograd-Zagreb,mogu primetiti da su pojedine parcele pocele da zelene pod psenicom 99,9% je tanjirano i ima dosta mase ali psenica je tu...Jos se da primetiti da je posejano dosta,ali bas dosta...mnogo vise nego prethodne 2-3 godine
 
Posejano 6.5 jutara, 2 jutra NS 40 S i ostalo Ingenio.... ostalo još 3 jutra Ingenia da se poseje ...i gotovo za ovu godinu. Nešto na gruberisanom, nešto na oranom i nešto pod setvospremač.

Ovako izgleda priprema za Ingenio , predusev je pšenica orano je u septembru, i predjeno je 3 puta setvospremačem posle svake kiše... inače oranje je bilo veoma grumenljivo....mestimično veličine balona za naftu od 15 litara. Setvena norma 125 kg/kj .
2vvuyqe.jpg
 
Po meni nije mnogo , to je taman... sejali smo prošle godine 110-115 kg a 15% je ostalo na površini i nije bio baš prinos kakav je mogao biti da je bila veća norma ...iako je bokorenje bilo izvanredno... bilo je dosta praznog prostora za još biljaka....
 
Suština je zaraditi prijatelji... ako baciš 150 kilograma koliko si već žita uložio ? Gde je ekonomska rentabilnost proizvodnje ??
 
Steta sto clan S.A.L.E nije vise aktivan,da vam on iznese vidjenje sejanja ingenia i da li ce ga ikad vise sejati.
 
Ma slazem se ja sa tobom da je racunica najbitnija,ali kad god sam u psenici stedeo na djubrivu nisam nista zaradio.
Ja sam sa Ingeniom prezadovoljan,prosle god oko 4t po kj.
 
Nema na pšenici matematike bez dobrog prinosa,3tone kod mene pokrije troškove a preko toga je zarada,pa kako kad,nekad .8t,nekad 1.5t,ali sam ja miran i spokojno spavam kad ja bacim na kj 450-500kg veštaka ukupno
 
Svaka čast ako si sa 3t na nuli , ja sam oko 4t na nuli a zakup nam je oko 100-130e po ha.
Miroslave sav stajnjak koji postoji završi na zemlji nema gdje drugo , jedino ga možda ima sve manje .
 
Momo verujem ja da je eurofeltir dobar,najbolji na tržištu ali čisto sumnjam da je 15 kg čistog fosfora po jutru dosta za pšenicu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh