Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Robika to je bolest.Meni je Arlequin tako prošao prošle godine a i sada imam na jednom mestu iste simptome.Nema mu leka a ni prinosa.
 
Kasno je Robi sada.To joj je što joj je.Nisu džabe potrebna dva tretmana protiv bolesti.Ja sam se tako opekao i više neću pa kako god mi bilo.
 
Sta bi ovo moglo biti?
Listovi,kao da su sprzeni a psenica kao da je nestala.
photo0126.jpg
Uhvatila je septorija nece mnogo pomoci prskanje ali bi trebao odraditi.
 
Danas sam i ja obilazio psenicu i mislim da ima iste simptome kao Kishova s tim da mi se cini da je sad neki pocetak susenja listova. Sotra Apach koja isto nije zasticena. Ako mislite da nije kasno za zastitu, molim iskusne da mi kazu cime i sa kojom dozom da to odradim jer ko sto sam ranije rekao ovde ni 5 posto ne prskaju radi zastite psenice.

20120604134012.jpg


20120604133813.jpg


20120604133827.jpg


20120604134240.jpg
 
Jutros bio da je vidim NS40 S,za sada sam zadovoljan kako izgleda.
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Ako Prosaro ne pomogne , ništa neće , jedne godine sam vratio iz mrtvih nešto slično , bila je debelo u klasu . Bolest lista je bila , zastavičar potpuno šaren . Uradio sam samo u jednom dijelu i tu se zastavičar povratio čak je dobio rupice tamo gdje je bio "zardjo" . Čuo sam i da je Signum moćan kad se bolest već pojavila mada nije namjenjen za žito.
 
Juce obisao parcelu sa Ns 40s,dosta se dobro drzi za razliku od komsijske(nemam pojma koja je sorta) koja je po obodima pozutela.Buba (narandzasto-crnih) na milijarde,ali gledajuci ih,mislim da imaju "glavobolju"dopreti do klasa jer ih brkovu na klasu ometaju....

287me82.jpg



vxkwtc.jpg
 
Tu bubu i da oprskas ona leti i posle prskanja ili sutra ce doci nova tako da te to ne potresa.Ima kod nas ljudi sto prskaju psenicu zbog toga ali mislim da je to samo bacanje novca i bezpotrebno gazenje psenice.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh