Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ljušo ne treba ga uopšte sejati.To neka seju oni što ga izbacuju iz svojih njiva a guraju nama naivnima.Te sorte su kod mene od sada pa na dalje ružna prošlost.
 
Jbg, videćemo šta će kantar kasti.
Već sam jednom pitao ali niko nije odgovorio,kako Simonida reaguje na pojačano djubrenje?Jel hoće da popada?
 
Nece,drugar je posejao na 12kj,bacio 100kg/kj MAP+300kg/kj SAN(iz dva puta)+3kg/h Kemire,izgleda fantastino,odoleva kisi i vetru.
 
Neće da popada.Nije toliko previsoka kao recimo Evropa 90 koja zna i hoće da legne u crnu zemlju.Moja Simonida je meni do pojasa a znaš koliko sam ja visok i nema ni jedno mesto da je povijena a kamoli popadala.
 
Imala je kade,nema više.Evropa mi je polegala još u početnoj fazi klasanja dok je ova završila sve plus previše padavina u poslednje vreme i stoji kao tambura.Nikola samo dajem primer,nemo se ljutiš.
 
danas sam sa kolegom isao da obidjem neke parcele i ne mogu vam objasniti koliko tih bumbara ima na psenicama. E sad dal ljudi ne obilaze svoje njive ili je nesto drugo ne znam . psenica mi je oko salasa i pre mesec dana prskana od leme ali posto mi je i basta u sklopu te parcele uvratine nisam hteo da oprskam. Svako jutro pijem kafu u basti i juce nisam nista primetio a danas popodne kad sam dosao i obisao nisam mogao da verujem, uvratine skoro bele od malih gadova! Odmah sam ledjnom prskalicom presao to parce pa cu videti sutra stanje. Poenta i savet svima je da sto cesce obilazite parcele jer sam se tek sad uverio sta moze gamad da uradi za samo jedan dan
 
Ja sam juce popodne sa kolegom isao u obilazak psenice,u pitanju je Euclide samo smo to sejali zasad psenica prva liga dva puta prihranjen sa An-om(200kg/kj)+50kg Ureae rastopljeno po kj(prskano)zastita od bolesti sa Bumperom sad cekamo zetvu pa cemo videti
 
Kod mene ih isto ima ali mislim da ne mogu oni da naprave tolko gubitka,sta li rade sisaju klas i j..u se na njemu...,kolko cu ja opet da idem sa prskalicom i pogazim te redove koje sam gazio i koji se malo pridigli plus kostanje hemije a bilo ih je i proslih godina.
 
Apache
1zqybuq.jpg
 
Ovih dana sam video samo ovu parcelu pod pšenicom ,tako da ne znam kako sada druge izgledaju.Izgleda dobro ,lepo se izbokorio iako je sejano 100kg/kj.
 
Evo i mojih psenica koje nece sigurno oboriti svetski rekord u prinosu ali kakve god da su moje su:osmeh:. Dan pre velikog snega ( mislim da je to bilo u februaru ) sam rasturao djubrivo i na parcelama gde su pravljene ove slike bila je gola zemlja a psenice nigde na vidiku. Znaci nikle su ispod velikog snega krajem februara ili pocetkom marta. Drugu prihranu nisam ni bacio jer nisu licile ninasta i hteo sam da ih potanjiram u prolece. Nisam prskao ni protiv korova, ni protiv bolesti a ni protiv leme.

Apac

206y8fb.jpg




Andino

i1d2k5.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh