Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
CCB Ingenio:
1zfpg7r.jpg


Eurofit:
23rx3km.jpg
 
Cici, moze ova psenica bolje da prodje nego one sa punom agrotehnikom. Ti imas manja ulaganja, verovatno ce na kraju da ti ostane veca zarada.
 
Evo i mojih psenica koje nece sigurno oboriti svetski rekord u prinosu ali kakve god da su moje su:osmeh:. Dan pre velikog snega ( mislim da je to bilo u februaru ) sam rasturao djubrivo i na parcelama gde su pravljene ove slike bila je gola zemlja a psenice nigde na vidiku. Znaci nikle su ispod velikog snega krajem februara ili pocetkom marta. Drugu prihranu nisam ni bacio jer nisu licile ninasta i hteo sam da ih potanjiram u prolece. Nisam prskao ni protiv korova, ni protiv bolesti a ni protiv leme.

Apac

206y8fb.jpg




Andino

i1d2k5.jpg
Sećaš li se šta sam tada ja rekao?Možeš da imaš i veći prinos od onih što su sejane u optimalnom roku.A u pitanju je kraj februara meseca:ppozdrav:
 
Mene brine sto sam prskao kada je procvetalo mozda 20 posto,pre neke dve nedelje,u to vreme je bilo 30 % zita koje nije ni izvlatalo,posle ovih kisa bice svasta.
 
Mi smo prskali u raznim fazam od klasanja do cvetanja pa šta joj bog da, al što leme ima na pojedinim parcelama, pa to ti je, dvaput smo je morali prskati insekticidom...
 
NS-40 ,prvi put ga sejem .Od "iglica" ne mogu da zaključim kakav je .:sta:
Vizuelno lepo izgleda a "mutavi" će sve reći





Simonida u istom delu atar.Ova parcela je prskana od bolesti.





 
Pojavila mi se tripsa u zitu cime da je tretiram jel moze neki insekticid ili ide nesto posebno za nju?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh