Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ta strasno,stresno u nicanju,a u prolece kod nas kisa ubi,sto pogoduje razvicu bolesti i koje kakvih gamadi...
Ja sam uradi ful kao i dosad,cisto da mi bude mirna savest,i jos jednom dokazano da ima efekta,mogu misliti sta bi bilo da nisam uradio,tjs okacio sam sliku,pored mene je njiva zahvacena bolescu i vidi se ogromna razlika.
 
Roberte nije ni kod mene bilo kiše kada je trebalo ali se razbokorilo fantastično.Prošle godine su se ovde mnogi žalili na Apache i Balaton da im se nije lepo izbokorio pa postoji verovatnoća da je loše seme u pitanju.Semenski Apache koji sam uslužno sejao jesenas je bio bogu plakati.Ako vreme dozvoli sutra ću ići da donesem jedan struk Arlequina da vidite kako se izbokorio.
 
Po meni,naše je da uradimo kako najbolje znamo i umemo (neko to radi sa min troškovima pa je uveren da je tako najbolje,neko u fulu,pa misli da može i bolje) a na kraju Bog stavi tačku na "i",pa mutavi napiše crno na belo "ko je šta zajebo"

Ja sam sejao semenski Balaton proizvodnje AGROCENTRUM Bečej (semenski dao 5700kg/kj)
 
A što ima leme, to nije normalno. Čim sklopi više od dva-tri dana bez kiše, ima je neverovatno mnogo.
 
i ja sam danas primetio da kad vlat otkinem i istresem ga u ruku ispadne puno,puno zelenih bubica što veči što manjih koje golim okom jedva i primetim,dali su to zelene vaši? pa zar im nesmete ova kiša što celi dan pada
 
@branko
Kod mene u ataru je nema,lisce je svo od rdje pa nema sta da jede:haha:

@Macvanin 82
Kad pocnu crvene bubice da ispadaju onda je s.x..
 
Ako je zelena vas nije toliko strasno,mislim ne isplati se gaziti,ali ako je crvena sitna buba(Tripsi) i ima je u velikoj kolicini(vise od 2-3 po vlatu) onda bi bilo preporucljivo,ume da napravi stetu,uzmi neki traktor sa uzanim gumama.
 
06062012945.jpg

Evo kako se moj Arlequin fino izbokorio.
 
Neznam gdje pitati pa budem ovdje.

Pošto sam očistio "tavan" (daske su na šupi umjesto betona da se brže kuruz suši) od kuruza, i sve pomeo sa daski sad me zanima ovo.
Dolazi mi pšenica za par tjedana i nju trebam skladištiti ,a znate možda na šta je staviti? pošto na daske ne može ići direktno jer bi propadala.

Dali je staviti na nešto što koriste povrtlari kao na neku foliju ili neki drugi materijal?
Molim Vas ako neko ima ideje kakve
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh