Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@Rasa ta pusti ga podmece kojekakve slike,moje su njive uvek za primer osim ove sto sam uzeo sad 1 put u arendu no to ovde nije tema.

Bitno je da je moj zemljak slikao sve razlicite njive,izgleda se to vozao atarom pa koja mu se njiva svidi on kaze da je njegova. :osmeh:
Dobar si.........nema šta:cvetic:
 
Picture023-6.jpg
[/IMG]

Njiva nije moja,od kolege je,ali je dobra reklama za NS seme
 
Odem da vidim pšenicu kakva je poslije ovih kiša , imam šta da vidim , ne da nije polegla nego je izrasla oko 2m u visinu , gdje da nadjem takav kombajn :svinja:.

DSC02829.jpg

DSC02830.jpg
 
@ ta Peera
Komso daj molim te reci mi gde nabavi seme rapsodije? Prosle godine se ubi trazeci, samo sam je jedne godine sejao i bio sam prezadovoljan, budala neostavi seme?
 
Sa instituta se hvale kako ce ove godine imati zadosta rapsodije u prodaji.
Kanda su im apaci i ostala konkurencija,pomutila malko racune.
 
Danas sam obisao moju psenicu,prosao kroz nju i kad sam izasao na put,na pantalonama su mi ostali kafenkasti tragovi,kao neka gara.Dali neko zna o cemu se radi?
Sto posto Lema kao sto clan kiraj kaze iliti zitna piavica .pregledaj bolje na listovima ima belih pruga, ja sam ovas morao da prskam protiv nje ima slike u temi ovas tamo je vec bila bela oaza
 
Poslednja izmena:
Sa instituta se hvale kako ce ove godine imati zadosta rapsodije u prodaji.
Kanda su im apaci i ostala konkurencija,pomutila malko racune.
Nije tačno da im je neko pomutio račune, situacija je sledeća. Rapsodija je specifična, cvet joj je malo otvoren (pšenica je samooplodna biljka) dolazi do stranooplodnje , i brže dolazi do " sortnog šifta" . Ove godine je institut smestio semensku Rapsodiju izmedju ječmova tako da do stranooplodnje ne može doći. Imaju oko 200 -300 hektara Rapsodije. Inače Rapsodija je specifična još po nečemu, ima 4 imena .

U zemljama Evropske Unije zove se Pannonia NS
u Ukrajini se zove se Rogneda
u Srbiji ,hrvatskoj , makedoniji zove se Rapsodija
u BiH zove se Pannonia
a u Rusiji se zove se Rapsody ( sa dve tačkice na Y što praktično isto znači kao i Rapsodija samo se piše drugačije)
 
Kod mene se na psenici pojavile neke crno,narandzaste bube poput bumbara nema ih puno a nisam primetio ni stetu da neku prave pa neznam jel ih treba tretirati nekim insekticidom ili da ih nediram?
 
Ja upravo krećem da ih prskam. Zvao zaštitara, i kaže: ako ih ima više od 3 po m2, treba tretirati. Uglavnom ih imao oko uvratina, ali kod mene ima i dublje, tako da ja prskam.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh