Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo moje:
dsc00002.jpg
 
Da li je neko prskao zito protiv bolesti sa nekim Impactom?Kako se pokazalo?Ciji je to preparat?Hvala...
 
jesu li listovi svinuti prema unutra ili prema vani ? Ako je prema vani ,neke sorte oće tako da reaguju na previše azota , al upet istovremeno sa sušom.
 
evo i moje ns40s
danas oprskano fungicidima (prosaro, 0.7l/ha)
u dobrom je stanju jos uvek, ako dobije kise bice valjda dobra

srne-2m.jpg
 
Sinoc prskao Simonidu(duet ultra 0,5l/h + fastak 0,15l/h + trend okvasivac + slavol 4l/h +10kg urea + voda 230l/h)Ostalo je Bozija volja.Ja sam sa moje strane sve uradijo.
 
Juče završeno prskanje pšenice duett ultra 0.5l/ha+ fastac 0.2l/ha,generalno nisam zadovoljan pšenicama,jako su šarena,od kvaliteta zemljišta,jer je bilo jako malo padavina,ali vlat sa formiranih 38-44 zrna,u zavisnosti od sorte,ako bi sad palo bar 30litara kiše zlata bi vredelo
 
Zasad slabo,sutra će,kad budemo na sajmu
dosad svega 6l/m2

Djole 71,al' si ti hrabar čovek,ja nebi tako smeo trpati i pi..ke i krompirače u prskalicu
Nju-viliđ Bonaca koliko ja znam je herbicid - fluroxipir-meptil=Starane,nerazumem,kažeš zaštita,da ti nisu uvalili kao fungicid?
 
Poslednja izmena:
@sorin .Svaka čast za prosaro. Ja nikako da stegnem **greška za prosaro sve nešto balavim i kombinujem sa duetom ,arteom pa amistar ali nije to to.
 
Lepa pšenica,nema šta,ja moju sad kad sam prskao,kako god slikao telefonom slike sve neke žute,bilo lepo sunčano,ali kad se procedi napraviću aparatom par slika,zasad palo 17centića po kvadratnom metru
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh