Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
u svakom slucaju, "obrni, okreni, skupo ali vredi zastititi"
 
Mislim da @Minđušar primenjuje max. agrotehniku u pšenici a da kuk uopšte ne seje (ako sam negde davno pročitao i zapamtio)pa ćemo videti od njega k9olio je to isplatno.A mislim da je prosaro daleko naj skuplji i naj bolji fungicid ,Bar je tako bilo pre dve godine dok sam i ja zaštićivao:ppozdrav:Ako sam zapamtio Amistar je Syngenta DUET ULTRA JE BASF a Artea neznam a koristio sam je ,Ataj Falkon je možda nešto domaće. Prosaro je Bajer a njihovo je sve naj skuplje kad se setim samo Merlina.
 
I Falcon je BAYERov,samo nije za fuzarijum vlata
Od Savacoopa sam bio onomad dobio ponudu za Duett ultra po ceni od 5.340,20 po lit,a Prosaro 3.521,22 po lit,i ako se ide 0.5l/ha sa Duett ultra izađe jeftiniji od Prosara u dozi 0.8 l/ha
Kod mene nema kontrole da se uporedi dali se isplati,kod mene je zaštita u standardnom paketu
 
Ako će stalno biti kiše kako da je zaštitim?:osmeh:
Odmah posle kise treba zastiti jer nije bilo velike vlaznosti pre da bi se razvila bolest.Glazni prenosnici su tripse koje ces unistiti sa recimo Fastakom i onda zastitis od napada glivicnih bolesti i lecis one vlatove koji su oboleli.Probaj na nekoj manjoj njivi ima i mala pakovanja preparata pa da vidis razliku.Ima rezultata na sajtu instituta Tamis koje sredstvo najbolje deluje.Naravno on je i najskuplji.
Kolega mindjusar kaze od vlatanja do cvetanja a iskustvo kaze najbolje je u toku cvetanja jer je tada najranjivija.
 
Koliko sam primetio cvetanje je prošlo.
Ovo je na kraju parcele
P4230014.JPG
 
Nema veze ima i dalje vektora prenosnika koji ispijaju sokove a i pepelnica ce uzeti danak ako nisi u prvo prskanje koristio fungicid.Probaj nije ti tesko na 20-30ari.
 
Sta raditi sad ??
Moja je pšenica (Rapsodija) vlatala pre nekoliko dana a i cvetala
Pre ove kise sam gledao da je mozda otprilike 70% vec precvetala
Da li prskati ili ne prskati pitanje je sad ??

Isti slučaj imam i ja, nisam sve zaštio, pričekat ću dan-dva da procvjeta sva, kad ono kiša, kiša i samo kiša i ne zna stat, pada već danima.
Prskat ili ne ...
 
Da li sad sa zastitom(Amistar,Duet) prihranjujete psenicu folijarno?
Usput planiram da ubacim Fury.
 
E,ajmo redom...sve tri sorte na istoj njivi,ista tehnologija,isti dan setve:
- SIMONIDA

Picture014-4.jpg
[/IMG]
Picture017-4.jpg
[/IMG]

- BALATON

Picture019-3.jpg
[/IMG]
Picture018-4.jpg
[/IMG]


-CCB INGENIO

Picture015-4.jpg
[/IMG]
Picture016-4.jpg
[/IMG]

-vlat od CCB INGENIO

Picture020-5.jpg
[/IMG]

Za koga je dobro je,od koga je još bolje,ko zameri ja ga je...em,a ono svi tapšaju :haha:
 
I ja sam obišao jednu parcelu ,koja je najudaljenija.Zemlja je ritska crnica III -V klase.Nisam je video od setve ,pošto su mlađi bacali veštak i zaštitu od korova.Izgleda da je malo kasnije "krenula" te je mlađa nego na ostalim parcelama koje su zasejane u isto vreme sa istom sortom.
P4260018.JPG


P4260019.JPG


P4260021.JPG


P4260028.JPG
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh