Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Simonida je sejana dva-tri dana ranije.
P4170025.JPG


P4170023.JPG
 
Kad radite zastitu klasa od fuzarijuma i tripsa,jel se tretman radi kad cveta(kao KishRobertova)Sretstva Duet ultra 0.5l/h + fastac+trend+prehrana,ili ima neka druga kombinacija.
Jedan tip mi rekao da umesto fastac-a ide sa Lyjbacid-om 1l/h.,kao bolje je.Znam da je Lyjbacid za pipu u repi....nemoze da skodi zitu(mislim)
Dali je to neko radio...

Baš tako,kao na slici od Kish Roberta,to je momenat za tretiranje fungicidom za preventivu od fuzarijuma klasa,Duett ultra je dobar fungicid,ali postoje i drugi,insekticid je,ja bih rekao obavezan,protiv raznih gamadi koji sišu,i do žetve je to to
Kod mene Simonida tek nazire koji vlat,a na Balatonu i CCB Ingenio još ni toliko,tako da ćemo Simonidu verovatno prskati petak-subotu,a ostalo-videćemo
 
@mindjušar
Druze, da li moze Lyjbacid kao insekticid i u kojoj kolicini ( 1l ili 1,5l po hektaru) ?
 
Čuo sam se danas sa zaštitarom,za lemu,žitnu pijavicu,stenice i ostale pizdarije može svaki insekticid poslužiti u adekvatnoj dozi,tako da može i Lebaycid,samo ako kupuješ,mislim da je to skupa varijanta
 
Danas bio zastitar kod mene, malo obilazili njive, pravili ratni plan da dejstvujem po neprijatelju... Savet za primenu fungicida je sledeci- kad oko 70% klasova krene da cveta, a u klasu 15-20% klasica izbaci prasnike, da je to pravi momenat...posto sam ga dosta belo gledao, tj. ko to utrefi na jednoj njivi, a ne na 10, a da ne spava u ataru, svaka mu cast, dosli smo do sledeceg zakljucka-prskati kada uvratine krenu u cvetanje, jer je bolje malo i poraniti sa prskanjem, nego promasiti cvetanje...
 
Ja mislim da nema. On je oko 5600 a ide pola litre na ha a ostali su od 5000 pa naviše i ide od 0,75 do 1 l/ha... Stim da za Duet piše da može od 0,4 do 0,6 l/pa...
 
Asistent i ja danas tražil "bube" u Balatonu.Za sada ih nema.





 
Poslednja izmena od urednika:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh