Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pocelo da izbacuje vlat.
Levo Rapsodija,desno Evropa 90
2ajc5k9.jpg
 
i kod mene počela renesansa da vlata
prvi put sejem NS 40 i nešto mi se ne sviđa njena boja,nema modrine a dobila je isto đubriva kao renesansa kaja izgleda prilično lepo

Nemoj da brineš zbog svetlije boje to je kod nje normalno da bude svetlija, a što se tiče đubrenja nju uvek sa 10% više đubreta đubri u odnosu na ostale domaće sorte.
 
Ja radim pred cvetanje a i u cvetu u zavisnosti od vremena i da li si radio prvi tretman protiv bolesti a zavisi i od hemije.
 
U cvetanju jer je tada naveca opasnost o obolenja.A i biljka kad cveta smatra se da je najranjivija.Najvise zavisi dali ce da cveta u vlaznom periodu ili u suvom.
 
Nije brale,posle Djurdjevdana sva zita klasaju,a posle dva dana cvetaju,ovo tvoje pravo,ima da se oprasi u pravoj temperaturi.
 
Kad radite zastitu klasa od fuzarijuma i tripsa,jel se tretman radi kad cveta(kao KishRobertova)Sretstva Duet ultra 0.5l/h + fastac+trend+prehrana,ili ima neka druga kombinacija.
Jedan tip mi rekao da umesto fastac-a ide sa Lyjbacid-om 1l/h.,kao bolje je.Znam da je Lyjbacid za pipu u repi....nemoze da skodi zitu(mislim)
Dali je to neko radio...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh