Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prosle godine bilo bolje,ali da nekukamo moze i gore.Mislim da je i malo ispario vestak iz prve prehrane.Videcemo da li ce biti malo bolje posle folijarne prehrane.
A da ne zaboravim pa do kelini je dobra visina.
 
Da šećerne vodice , zmijsko ulje , ptičije mlijeko ,.... ima raznih.
Inače kad se pričalo o herbicidima , činimi se da su dvije faze za primjenu herbicida: rano kada neki korovi tek niu a pšenica se providi, i kasnije kada korovi izvire kroz pšenicu. nezgodna je faza kada je pšenica totalno sklopila .
 
Jedno pitanje za bolje upucene... Naime psenica mi je tu negde drugo koleno, mozda prelaz na trece... Hteo sam da sutra prskam meteor+galofungin, pa me zanima ako ima biljaka koje su vec trece kolence da li bi im meteor smetao u toj fazi?
 
(mal)Tretirao pšenicu sa
Sekator+Presing+Slavol + Talstar
A što se tiče Meteora :
Tretiranjem kada usev ima najmanje tri lista pa sve do pojave lista zastavičara, a korovi da su u početnim fazama razvoja
Znači kao i sekator , do pojave lista zastavičara tj. do pred samo vlatanje
Samo napred slobodno prskaj
 
@mzupunski
Možda nisi dobro video, ali skoro sve pšenice su već na četvrtom kolencu, čak je moguće unutar bilje pronaći i oformljen klas.

Danas sam završio prskanje sa Metmark+Murtonik. Pšenice napreduju neverovatnom brzinom.
 
Pojavio mi se jedan problem,pre neki dan sam prskao zito sa metmarkom,akantom i decisom i ostao mi jedan prohod da zavrsim ali nismo imali vode i to sam jutros otisao da zavrsim,kako sam se priblizavao njivi(njiva je u bregu pa se lepo vidi)iz daljine se primecivalo da je za nijansu bledje od komsijinog a pre prskanja su bila podjednaka.Zvao sam zastitara iz DU POINTA i on mi kaze nemoguce od tih preparata da mu bilo sta bude.Posle 2-3 sata me zove taj zastitar i kaze da se jos 1 covek javio sa istim problemom ali je koristio samo metmark i prehranu neku,sto znaci da je moguci problem u metmarku?Samo da napomenem kad sam usao u zito nisam video nikakvu promenu,a iz daljine se vidi.Da li je neko mozda imao neko slicno iskustvo ili zna mozda nesto vise na tu temu?Sutra cu da idem da vidim ostale njive kako izgledaju.
 
Pri svakom tretiranju herbicidima se primeti razlika na tretiranom i ne tretiranom usevu, samo što obično odradimo kompletnu parcelu pa to ne uočavamo.
Ipak koliko toliko herbicid "prikoči" i usev.
 
evo i moje psenice pre prskanja slikana,slika nije nesto zbog sunca :
psenic.jpg
 
@branko Mogu vam reci da je ova moja malo usporena u razvoju, od snega nije dobila kise do pre nekako kad je padala dan i noc... sad se lepo uredila fino izgleda ali kasni za drugim psenicama mojim sejanim u istom danu... Nekako su mi te parcele uvek hladne, blizu su autoputa i jaki vetrovi duvaju sa istog pa su u tom delu atara i psenice uvek za nijansu losije od onih u drugim delovima atara.
 
Ja sam danas dok sam prskao video kod komsije po neki vlat da je krenuo,kazu da za djurdjevdan pocinje da vlata zito!
 
i kod mene počela renesansa da vlata
prvi put sejem NS 40 i nešto mi se ne sviđa njena boja,nema modrine a dobila je isto đubriva kao renesansa kaja izgleda prilično lepo
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh