Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Balaton
photo0046.jpg

photo0048.jpg
 
Poslednja izmena:
ja mislim da u ponedeljak poprskam zito kombinacijom falcom fastac i naravno slavol kod men baca zastavicar mislim da je vreme za prvu zastitu od bolesti kod nas sam video jecam poceo da vlata taj je rano sijan znam
 
ko vam to rekao pa ja prskam cerkosporu otakd je postao slavol zajedno sa fungicidima a i zito
 
Juče prskana pšenica.
Duett Ultra 0,4l.-ha.+Laren 10gr.-ha. sa okvašivačem Trend 250ml.-ha.+8 kg. koree-ha.
 
Juče počeli prskanje pa batalili zbog vetra.Danas ista situacija.Idemo sa Pressing-om 0.5l/ha,Metmark 10gr/ha i Trend 200ml/ha.
 
Ljudi moji šta ste zapeli za Tezis i Meteor? Pa to samo nenosi mnoštvo korova,kao što su divlja kupina,palamida,divlji grašak,poponac zaustavi,galijum nenosi uopšte,čitajte malo,lepo piše na uputstvu sve,uz dodavanje Starane (fluroxipir) ili adekvatna zamena(Tomigan,Stockplus) BUKVALNO je NAJBOLJA kombinacija,jer ni Sekator NE suzbija,nego zaustavlja palamidu,kupinu,grašak poponac,itd

Kao drugo,ja još smatram da je rano za ozbiljan herbicid u pšenici,ja sutra krećem u Simonidu MODDUSom 0.4l/ha i IMPACT 0.5l/ha
 
pa kako nije vreme kod mene bacio zastavicar gotovo je sa herbicidima sutra ako nebude jako vetra insekticid slavol i funcid za prvi put
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh