Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
pa znao sam ce tip kao ti da se ismejava tacno sam znao ko hoce da veruje neka verije ko nece njegov problem samo da je kod tebe sve samo redukovano i sve najbolje zivi bili pa videli
 
Apač
e0kg3k.jpg

167jzgj.jpg
 
parcela jedno dva hektara da budem iskran malo je nizi teran pa je zato verovatno toliko velika
 
Meteor je kopija LARENa koliko ja znam,ostavlja poponac,kupinu,palamidu i galijum,da pokriva i to,koristi se u kombinaciji STARANE ili TOMIGAN :cao:
Ovo je prskano sa larenom 10 g/ha.
5d6caf186295214.jpg
[/URL] [/IMG]

Kod nas je drugi problem.Posle ovih kiša suncokret niče kao lud.Da li će laren imati nelo dejstvo na njega ?

11848b186295159.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Za suncokret je teškom sa bilo kojim kontaktnim , kad niče ponovo i ponovo.
Što reče Nikola indjija , još jedan razlog što nesijem suncokret.
 
Kod mene je korov br 1.U zemlji dugo može da stoji a kad dobije povoljne uslove evo njega i posle par godina.
 
Evo neka slika ns40s i zvezdana.

Inače zvezdana mi malo ređa za moj ukus zato što sam posejao 120kg po kj semena pa se zbog one suše slabije izbokorila a ima što se i osušilo, mada sam zadovoljan sobzirom šta je preživela.ns40s posejano 150kg po kj semena i gustina je dobra a i opšti izgled. Od nedelje ako vreme dozvoli krećemo sa zaštitom pšenice, zasad nema vidljivih bolesti niti napada štetočina.
 
pa znao sam ce tip kao ti da se ismejava tacno sam znao ko hoce da veruje neka verije ko nece njegov problem samo da je kod tebe sve samo redukovano i sve najbolje zivi bili pa videli

Druže šta se pališ,pšenica ti je extra,i samo neko ko je ljubomoran može naći primedbu,a ja taj nisam...za flašu je bila šala,pa ako nisi skontao,jbg izvini,nisam hteo da te naljutim


Sutra ću i ja napraviti koju fotku,krećemo u drugu prihranu
 
Ja ću poneti japansko bure 200l....pravo sa iskuvavanja....skupilo se...k'o ku...c u 'ladnoj vodi


Uostalom NS seme je višlje svugde naspram Apache,Balaton,Arlequin,itd za desetak cm,sve dok nedobije Moddus
 
Danas experimentalno poprskano 10 kj sa regulatorom rasta Cycocel-om pa da vidimo kakvog ce, i da li ce imati efekta.Poprskane su sorta Dragana i Apac.
 
Vrhovi psenice su mi pozuteli, sta bi to moglo da bude? Da napomenem da je na mnogim psenicama u ataru tako i da je bio mraz i temperatura -5,5.
 
Pa baš to , mraz sigurno. Na sortama kao apač npr , najčešća oštećenja od mraza su na vrhovima lista , a na NS i sl , obično na sredini gornjeg lista ,po nekoj logici vjerovatno zato što listovi u Ns obično budu presavijeni prema dole , a u Francuskih i sl strše , pa mraz oprlji ozgo.
 
Balaton i nije nesto,to je ona sto je samo 2x tanjirana.Ja ipak mislim da je do onog ko je valjao a ne do tece.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh