Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Misli sam na neke stimulatore rasta(biofor,agrostemin....)ili mikroorganizme(slavol...)
 
Ako polegne svejedno ti je , a što bi ispo budala , svi bi trebali probavati nešto novo . Amerikanac Kip Cullers drži svjetski rekord u prinosu soje na većoj površini od 10t/ha . Kada su ga farmeri na nekom seminaru pitali da kaže neku foru , on je odgovorio pitanjem , "Šta ste vi novo probali u proizvodnji zadnjih 20 godina?"
( Da nisi probo sa velikom gustinom sjetve + malo više azota sjeseni?)
 
a mene zanima , pošto su davno neki zaključili da je slavol dobar preparat , i ja sam ga koristio na sjemenu i slažem se , dalje .. (nisam baš stručan ali..) .. to su usuštini neke bakterije , kojih može faliti u zemljištu a pomažu kod razgradnje azota i sl. To je u redu , nanijeti te bakterije na sjeme , paziti da nije star proizvod , da su bakterije žive ,čak neko reče nanositi u mraku , i to je u redu .I na zapadu neki koriste slične preparate , i istraživanja su pokazala efikasnost , manje ili više.
Ali prosipati to po listu , e to mi nije jasno kakvog to efekta ima?
 
a mene zanima , pošto su davno neki zaključili da je slavol dobar preparat , i ja sam ga koristio na sjemenu i slažem se , dalje .. (nisam baš stručan ali..) .. to su usuštini neke bakterije , kojih može faliti u zemljištu a pomažu kod razgradnje azota i sl. To je u redu , nanijeti te bakterije na sjeme , paziti da nije star proizvod , da su bakterije žive ,čak neko reče nanositi u mraku , i to je u redu .I na zapadu neki koriste slične preparate , i istraživanja su pokazala efikasnost , manje ili više.
Ali prosipati to po listu , e to mi nije jasno kakvog to efekta ima?
kad ga psenica usvoji preko lista bolje iskoriscava azot koji je u zemji a usled suse ga nije iskoristila . upoznat si da je kod mene bila susa a i sad kad citam da je ponegde u aprilu palo i 100l mozes razumeti moju nervozu jer smo mi dobili 15. konkretno treba da pogura psenicu da brze usvoji azot
 
Koliko sam citao, Slavol bi trebao da sadrzi i azotofiksatore, tako da bi trebao da usvaja i Azot iz atmosfere. Ja cu ga ove godine prvi put isprobati, pa cu videti.
 
i mene to zanima jer hocu prekosutra da odradim folijarnu slavol , sekator i falkon. ako neko zna unapred zahvaljujem

Koliko ja znam nesmije se miješati sa fungicidima jer fungicidi uništavaju ,,uspavane bakterije" koje su osnova Slavola.

Može se miješati sa nekom folijarnom prihranom, herbicidima i inkseticidima ali ne sa fungicidima.
 
Količina đubriva,i jesenas osnovnog i obe prihrane DUPLIRANE,tj jesenas umesto 300 kg/ha dobilo 600kg/ha i prihrane prve umesto 250kg/ha UREE dobilo 500 kg/ha i sad 200 kg/ha SAN
 
Ne može to biti rentabilno sa 1300 kg/ha veštaka po meni koliko god da rodi,ali s obzirom da je 2kj u pitanju,zanima me šta će biti i kako će biti
 
Da li jos uvek moze da se prihrani psenica ureom rastopljenom u prskalici i ako moze u kojoj kolicini?

Ja sam bio zagrejan da rastapam ureu i odvratio jedan zastitar da nerastapam ureu imace kontra efekat ako je psenica u dobroj kondiciji samo protiv bolesti i neki herbicid.Mozda je bolje neka prihrana preko lista.Danas planiram da oprskam sa sekatorom i alertom.
 
Mindjušar , kad budeš koristio digitron ne zaboravi da dosta od tog djubriva ostaje i za sledeći usjev , pogotovo ako nije previše padavina .Taj sistem bi možda bio donekle isplativ ako bi se išlo sa nečim postrno , neko povrće npr , ili nešto za silažu. U kombinaciji sa navodnjavanjem i kupusom poslije takog djubrenja , dosta bi se iskoristilo.
 
Negde je bio postavljen grafikon kako povećanje unosa azota posle nekih količina zna negativno da utiče na prinos pšenice.To bi ovi naši školarci trebali da ponovo postave.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh