Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U ponedeljak ujutru idem da osiguram zito ovo je strasno,u pola aprila bije grad.
 
Naručio sam juče hemiju za pšenicu ićiće 10gr Tezis (147.50din) + 0.8 Starane ( 2400 din /l 2mes istekao) + Frend 0.1% (596 din/lit) / ha ; prvi fungicidni tretman Impact 25SC (2826 din/l) 0.5 l/ha ; drugi fungicidni tretman Duett ultra (5340din/l) 0.5 l/ha,i videćemo šta ćemo i dali ćemo folijarnu prihranu
 
Simonida
photo0041.jpg


Posle ove kise,psenice su zaista poludele!
 
Posle 5 godina nesejanja smo ove godine posejali nekih 50 kj psenice. Posejane su 31 oktobra i 2 novembra i nije niklo ni jedno .ebeno zrno. Seme stoji u suvoj zemlji. Sta mogu da ocekujem od nje ako bude kise i ako nikne? Sta ako nikne tek na prolece ( februar - mart ) jer po hladnom nece da klica i ako bude dovoljno vlage. Jel neko imao slicnu situaciju?

Jesenas sam kukako kako mi psenice nisu nikle. Nicanje je pocelo u drugoj polovini decembra i niklo je nekih 10-15 % a i to sto je niklo nije licilo ninasta. Fakticki su mi nikle u februaru ispod snega. Danas je slika ovakva:

Slikano sa mobilnim pa boja koju vidite na slikama nema veze sa stvarnoscu.


apac........

2j345z7.jpg


213fd4g.jpg


i Andino na dva mesta

2jw479.jpg


xngpwl.jpg
 
koja je sorta,i koliko si semena bacio?Izgleda lepo.dali si orao ili tanjirao

Pise iznad slika koje su sorte. Sejano je na tanjiranom kukuruzistu i posejano je 125 kg / KJ semena ali verujem da nije niklo vise od 70-80 %. Jesenas 200 kg / KJ NPK i 100 kg Uree / KJ u februaru na sneg. Setva 31 oktobra i 2 novembra........... ako je pitanje bilo namenjeno meni
 
Bogami kod mene se je za psenicu jedva izoralo,ne verujem da bi tu teska tanjiraca mnogo pomogla jedino da je teska 10 tona,u stvari kupio jedan u selu pokusao i nije htelo.
 
Ma mnogi su tanjirali sa malom od 20 tanjira (lemind) i mogu ti reći da se dobro uradilo. S tim što su je opteretili nekim kamenom, tegom i tome slično...
 
ja sam tanjiro kuruzovište leskovačke 28 diskova i 200kg tegova na njima ukošene u x i da vam kažem da je puno bolja pšenica nego u oranom 2 prolaza i bilo je super i dubina i usitnjeno
 
@Darko Dren a kad poseju al opet sa tanjiracu rade il ne? il sa drljacu samo predju? neznam kako ce kopa ja imam onu sa 20 diska narandzasta .neznam koji je proizvodjac??
 
aky1rd.jpg
678sw3.jpg
27yoj7q.jpg
prvi je andino a druge dve slike su talas boca stavljena cisto radi usporedbe ja sam zadovoljan juce samo andino oprskan sa meteorom i malo uree a za jedno sedam dana sve sa slavolom fastacom i falconom i ksnije u cvatanju duet ultra i fastac
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh