Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bas tako vreme ce pokazati..... U svakom slucaju imam korpus delikti (na strani 66 ove teme) kako je izledalo pre. A videcemo posle.....
 
Juče je bila ekipa sa NS instituta na čelu sa prof. Maleševićem u obilasku pšenica u subotičkom ataru. Žednik, Bikovo, Mala Bosna i Kelebija (oko 1. maja) su posećeni i negde su stajali sasvim slučajnom metodom a negde su ih vodili lokalni poljobiznismeni. Dosta velik uzorak naše pšenice prikazane u ovom postu: http://poljoinfo.com/showthread.php?4368-Pšenica-2011-12&p=497698&viewfull=1#post497698 je bio analiziran, između ostalih, nekom portabl metodom. Zaključak je da su oštećenja nastala od suše i da bolesti nema. Azota generalno ima dovoljno.

Ekipa iz PSS Subotica pre nekoliko dana, takođe posle obilaska , naglasak je stavila na nisku temperaturu jednog jutra. I jedni i drugi tvrde da je oporavak moguć ako bude kiše.

Danas pogledana pšenica izgleda mnogo bolje. Onih 4-5 L koliko je tamo padalo je značajno pomoglo. Nešto bi trebalo opet da pada za vikend, znači borba još traje.
 
Najlošija njiva NS 40 S mada ni ona ne izgleda toliko loše :D
20f2dkz.jpg
 
Simonida je super sorta,kod nas u ataru ona i balaton izgledaju najbolje.
Da li ce tako i na kantaru biti?


@draganNB
Do kraja aprila moze da se radi.
 
Danas svratim do njive gde mi je NS 40s da vidim kakvo je stanje, kad ima šta i da vidim... Žitna pijavica (Oulema melanopa). Poslednji put sam bio na toj parceli 13. aprila i sve je bilo u redu. Predusev je kukuruz. Nisam do sada imao susreta sa ovim problemom... Čime prskati? Šta raditi?
 
Ta mi je njiva malo nezgodna, dugo drži vlagu. Nekoliko puta sam se zaglavio u njoj. Moram da sačekam bar jedan sunčan dan pa da udjem. Sad je dosta vlažno. Da li da dodam i neki fungicid, preventivno? Herbicid ide obavezno, i to sekator.

Kod mene za sada najbolje izgleda Simonida, pa zatim Balaton. Simonidu nisam do sada sejao ali, koliko vidim, svuda u selu izgleda odlično, kao i kod mene. A NS 40s najlošija, još je sad snadje ova lema...
 
Ok,al je kontrolisi,pase kao krava,malo ce je kisa zbuniti mada se ne oslanjaj na to,a za fungicid sam vec pisao,obavezno,ako opali sunce posle ove vlage ima da se aktivira sva moguca bolest:ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh