Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kako li vam izlgeda NS 40S? Kod mene nikako da se pokrene, sa jeseni je odlicno bokorio, dok sada izgleda poprilicno lose. Sa obzirom koliko je djubriva baceno. Dragana i Simonida kudu kamo bolje deluju i po boji i po zelenoj masi. Mada za sada sve je to trava....ali??
 
Ima na nekoj od predhodnih stanice moj NS40.Mogu samo da kazem da mi je prosle god bio losiji nego sad i rodio oko 3500 kg/kj,ali sto kazes jos uvek je to sve trava.
 
Kako li vam izlgeda NS 40S? Kod mene nikako da se pokrene, sa jeseni je odlicno bokorio, dok sada izgleda poprilicno lose. Sa obzirom koliko je djubriva baceno. Dragana i Simonida kudu kamo bolje deluju i po boji i po zelenoj masi. Mada za sada sve je to trava....ali??
I kod mene je ista situacija ,posejan je pocetkom oktobra jako se dobro izbokorio,gust je ,ali je dosta mali...
 
Juce zavrsena prehrana "suvim" vestakom.Nije neka kolicina 0,7kg kan-a po he.To je korektivno,a sa prskanjem ide jos 10lit ureje.po he.Ovako izgleda indijanac na oranom kukuruzistu.
 
Ove bolesti imam u psenici skoro na svim parcelama.Koja su ovo oboljenja i sta je lek ??
24042012077.jpg
 
Danas poslepodne smo uradili nekih 50kj pšenice drugu prihranu sa 175kg/ha KAN,i evo par slika

Picture002-11.jpg
[/IMG] Simonida
Picture003-11.jpg
[/IMG] Balaton
Picture005-10.jpg
[/IMG] vredni momci ....
Picture006-8.jpg
[/IMG] .... i najbolja njiva sa Balatonom

P.S. sva pšenica je no-till :cao:
 
Poslednja izmena:
Cveja ako vidim dobro to je siva pegavost (streptoria) i lek ti je prskanje fungicidima podhitno (tilt,falkon,bamper,duet,alert...)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh