Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Malo pre sam obisao jednu njivu koja je na "tvrdom"putu jer samo na nju mogu sada otici i vidim da moj Apac nije tako los.Komsija je prihranio samo jednom nekim vestakom ali slabo mu deluje.Njiva je pored smetilista i nije neka kvalitetna jer je puna rupa od kopanja za zemljom za ciglu.Inace predusev suncokret koji je bio odlican prosle godine.


 
Dobar naziv za tritikale.:ppozdrav:
Nije nego covek nece da radi minimum kako treba.Ima posao u kopovima sa dobrom platom i ovo radi samo da se zove radom.
Inace je jako los ceo potez te zemlje neznam koja klasa je ali medju najgorima u mom ataru.Jedino sto je peskovito i lako za obradu.
 
Faza 2.-3.kolenca 0.4l/ha - tj čim stignem,sa prvim fungicidnim tretmanom

Stiže mi 7litara (taman koliko imam Simonide,a Balaton i Ingenio neću tretirati) po 4700din/lit ,ali nema više samo to,prošle godine sam u Hemoslaviji plaćao 6600/lit
 
Šta mislite, ima li smisla tretirati Apache Moddus-om? Djubren je sa 400Kg/Ha 3x15, 300Kg/Ha KAN i sad planiram još 200Kg KAN-a pa šta mu bog da. Prošle godine sam drugu prihranu radio pred vlatanje i bilo je dobro(6t/Ha) a tokom proleća nije ličio ninašta.
 
Komsija pored mene ima posejan suncokret i sad ga je prskao na crno tj pre nicanja a vetar je onako fino nosio "maglu" na nase zito.... Pitanje: Kako ce proci zito,sta mislite? Mislim da je herbicid protiv sirokolisne trave.....
 
Evo i moja NS 40.
bac937185794869.jpg
[/URL] [/IMG]
676ae5185794907.jpg
[/URL] [/IMG]
Da j...m i slike 2 sata se patim i nemogu da ubacim,necu vise u zivotu da pokusavam.
 
Poslednja izmena:
Pokazaće vreme.Imao sam isti slučaj prošle godine.Komšija uz moju njivu sa pšenicom prskao dubinski kukuruze po vetrini ali druga polovina njive obolela i nije bilo ništa dok je na poli do njega bilo sasvim normalno žito.Nema logike.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh