Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li sme pšenica dva puta da se prska herbicidima?Prskao sam pre 10 dana nekim kineskim herbicidom koji je trebao da uništi palamidu ali od tog nema ništa, palamida je nastavila da raste.Ako sme da se ponovi prskanje koji je herbicid najbolji protiv palamide?
 
To znači da sme da se ponovi prskanje herbicidom?Jeste veliko onda će ići sekator, koliko košta je doza za hektar?
 
Slusaj brale,proce dva meseca od upotrebe,verovatno ces orati,verovatno ce i biti jos padavina da odvuce u dublje slojeve tako da mislim da nema bojazni.
 
U PSS kazu da je to od mraza i da nije nista strasno al da treba poprskat protiv neki crni pega
Potvrđeno, zaštitarka iz PSS rekla da ne moramo da donosimo uzorke, ima mnogo oštećenih žita od onog mraza u okolini. Mi smo kod nas u dvorištu izmerili -5, ona kaže da je bilo registrovano i -8. Njena preporuka je da se posle ove kišice što se najzad porodila prska nekim folijarnim sredstvom za prihranu i fungicidom Falcon ili sličnim koji deluje na septoriu. Verovatno ćemo dodati sekator ili nešto slično jer u delu gde je žito ređe ima korova.
 
Ovakva su psenice kod mene.Iz dana u dan sve gore, i sve vise parcela.Iz price sa puno ljudi izgleda da ns40 najvise strada, ali i ostali redom, bez obzira na predusev, obradu(oranje-tanjiranje),valjanje, prskanje iz prosle godine.
Ja sam moje juce oprskao sa Falcon+Metmark+Fastac.Falcon 3400 din/lit u 5 litarskom pakovanju.

kp-049.jpg

kp-052.jpg

kp-055.jpg
 
Do koje velicine sme da se prska metmarkom,imam samo suncokret samonikli pa mi se ne daju pare za sekator?jel koristio neko AKANTO +?Ja sam danas uzeo 10l.
 
Drobi druže trebali ste valjati pšenice i do toga ne bi došlo.Svakim danom će sve više nestajati.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh