Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas odrađena druga prihrana sa 120 kg SAN- po jutru. Samo na jednoj parceli od 3/4 jutra bačena urea a do druge od 3,5 jutra deli je komšijska njiva tako da će bizti lako da se prati razlika.
 
Nisam zadovoljan nikako...slikano je sad za vikend zedno je u PM,nije valjano,kad stanem nogom ne propadam dublje od djona znaci 2-3-4cm.Ceka kisu i drugu prihranu.

01042012224.jpg
 
Danas izvrsio drugu prehranu mineralnim djubrivom po imenu AN.100 kg po jutru.Gledam zita u ataru,izgleda ce mo slabo jesti pogace.......
 
JA danas uradio na pola povrsine pod zitom prehranu sa 100kg KAN a.Sad samo da padne kisa i bice :cool: a,ako ne padne nocas nastavljam sutra.
 
Prije 4 dana obavljena druga prihrana kanom.
Psenica je zelenija od svih u komsiluku.

Fino sinoc kisa padala i jos danas malo i to je to za gnojivo.

Za par dana se jos planira proci sa Bonacom i onda nista do zetve sto se psenice tice :ppozdrav:
 
Primetio sam da psenica kod nas u ataru pocinje polako da zuti i to listovi do zemlje jel se pojavila neka bolest ili nedostatak vlage?
 
2gw6z9e.jpg

30b3a0h.jpg


CCB Ingenio, danas dobio folijarnu prihranu Yara Ferticare 24:8:16 , odlično folijarno djubrivo, juče sam prskao NS 40 S danas se vidi promena boje na njemu . Kod nas pada kiša , uspeo sam danas da razbacim na najlošijoj njvi (ns 40s plitka setva ) drugu prihranu AN 100 kg/kj (ova pšenica je takodje dobila folijarnu prihranu boja iz žute u svetlo zelenu ).
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh