Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Znaci valjak i u proljece pomaze psenici. Fino se oporavila.
Ovo je dobro znati za sljedece susne godine!!!
 
Valjali su ljudi konjima sa drvenim valjcima pre mnogo godina, ali se ta operacija vremenom izbacila.
 
Ja sam to radio kad sam sijao ljulj i repicu nakon sjetve povaljam valjkom.

Ovo sa psenicom u proljece kod nas niko ne radi.

Znam jednog kolegu koji ima dosta zemlje i on i nakon sto posije kuruzu on valja valjkom zemljiste. Kaze lakse mu kombajn probe i bolji je kuruz.
 
apache ... :kisa:
2zindpv.jpg
 
Koji preparati idu u prihranu psenice prskalicom? koliko to moze da kosta za 1.5ha. I jel moze u istoj operaciji da se izvrsi i prskanje protic korova?
 
@FansteBG
Imas ih more(preparata za folijarnu prehranu)Slavol,Murtonik,Ekobuster,Kristalon....rastopina ureje...
Moze da se mesa sa sredstvima protiv korova...procitas uputstvo.
Okvirno za jedan hektar(Murtonik 2kg-1080 din + Metmark herbicid,(laren,meteor itd.)oko 300-350 din +10-15 kg urea oko 600 din)....
 
Druze ,@Vojvodjanin
Evo pogledaj prognozu:http://www.idokep.hu/elorejelzes
Mislim da su oni po meni otprilike tacni......I ja sam hteo da tanjiram.Za to nikad nije kasno ni 1.maja,sacekaj nezuri.Bice druga prica kada dobije malo vlage.Neznam dali si video slike moga mucenika Apaca slikano 13.03 i slikano 23-24.03. u ovoj temi.....
 
Djole71 hvala na odgovoru. Kod mene nije bas sjajno ali kakvih sve psenica ima, tu sam negde u sredini. Prihranicu prskalicom nije skupo valjda ce malo da zivne.
 
Jedna parcela oprskana protiv korova.Sejana je na tanjiranom lucerištu ,korova ima mnogo a pšenica je baš loša.Po ministru neću se ovajditi ni od subvencija :sta:.
P3070028.JPG


Ostale nisu loše ali im treba padavina
P3070034.JPG


P3070035.JPG


P3070039.JPG


P3070041.JPG


Uz put sam video i jednu njivu gde je prošle godine bila industrijska paprika ,prskana gamitom
P3070031.JPG
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh