Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Simonida.
Pukotine se javljaju,a sejana je na orano!
photo0015.jpg
 
kako stoje stvari ove godine ce biti mali prinos psenice,secam se jedne godine smo je tretirali protiv leme 7 maja,i bila je visoka i imala je oformljen zeleni klas......a to je za malo vise od mesec dana......a ona se tek pomerila od zemlje...
 
Bik koji sedi,preključe slikan.
Inače u našem ataru pšenica je u većini slučajeva jadna.
11hyqv8.jpg
 
Poslednja izmena:
Ljušo, kad vidim tvoju pšenicu, odmah se tešim da nije ni moja baš najgora, nego da ima dosta loših.
 
Retko koja pšenica valja,sve su nekako jadne.Ko je bacio ureju po snegu napravio je pravi posao.Prolećno valjanje pšenice takođe daje dobre rezultate ali ako ne bude kiše džaba nam i trud i ulaganje.Ja odoh sada da mojoj dodam još 100kg KAN-a po jutru,sutra popodne najavljuju neku kišicu.
 
Juče sam valjao pšenice (ipak) i SAN bačen u subotu se nije ni malo istopio - suvoća totalna. Zemlja ispucala površinski.
 
Juce sam bacao SAN po psenici. Sejano je u decembru i to sam preko sume terao 2 prohoda tanjirace pa rasipacem posejo zito i onda ispravim tanjiracu(vucenu) do kraja i tako zatrpam zito na nekih 5cm dubine i podignem paker valjke. Tako sejem vec 2 godine. Evo i slika od juce.
29032012576.jpg
[/IMG]
29032012577.jpg
[/IMG]
 
Zanimljiva tehnika. Pšenica izgleda dosta lepo.

Konačno je danas palo malo kiše, taman da se istopi SAN koji sam razbacao prošle subote.
 
Ja danas poceo drugu prihranu psenice sa 100kg KAN a pobacao na 3h i zaglavi mi ventil hidraulika na IMT-u 539.sutra popravka pa nastavljanje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh