Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas sam slikao usput ja mislim da mraz je kriv!
fot0722.jpg
 
Dobro pogledajte svoju psenicu ja danas nasao jajasca leme u njivi od 3ha na par mesta jedva sam nasao ali nasao,crne tackice kao vrh ciodice!Nameravao sam od nedelje da prskam od korova sta mi preporucujete da dodam ako uopste ima vajde dok se ne razvije,ja bi voleo da se odmah sprzim ako je moguce
 
Mindjusar svaka ti cast. Pravi si domacin. Ti si medju redkima u Srbiji koji radi direknu setvu.
 
Danas uradjena druga prihrana. Balaton je dobio 150 kg/ha KAN-a a Simonida i NS 40-s 100 kg/ha. Prva prihrana je bila početkom marta sa 300 kg/ha KAN-a.
Prskanje sledi posle Uskrsa i to Sekatorom.
 
Nije li sad kasno da psenicu oprskam sad matonom,pise da moze do drugo kolence e sad kako ja to da odredim.Psenica je velicine da je skroz pokrila redove i da se ne vidi zemlja?
 
Pšenice su mi u globalu dobre za trenutno opšte stanje pšenica u mom ataru.Jedini zaključak je da su mnogo bolje pšenice tj. tako trenutno izgledaju one koje imaju veće setvene norme.Danas oprskano i mislim da je pravi momenat.
 
Da li neko zna zasto ovo zito nema ujednaceno nicanje?U pitanju je sorta Pobeda posejana na dvaput tanjiranom zemljistu u jesen bacene tri petnastice a sad u prolece Kan.
10042012048.jpg
 
jel neko planirao i upotrebu fungicida ili insekticida tokom predstojeceg suzbijanja trave? sta ste koristili i kakva su vam iskustva?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh